WP
CHIP

Nokia spada coraz szybciej, katastrofa o krok?

Nokia opublikowała swój kolejny raport fiskalny. Pierwszy z nowej erze współpracy z Microsoftem. Nie wygląda to dobrze. Udział rynkowy rok temu wynosił 41 procent. W styczniu 31 procent. A teraz dużo gorzej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nokia spada coraz szybciej, katastrofa o krok?
WP

Udział na rynku smartfonów spada Symbianowi i innych systemów Nokii na łeb i na szyję. Spadł on do poziomu 2. procent a zysk operacyjny skurczył się o 17 procent w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Firmie udało się co prawda w tym kwartale dostarczyć o procent więcej telefonów, niż rok temu, ale o 18 procent mniej, niż w ostatnim kwartale poprzedniego roku.

(fot. Nokia)
Podziel się

Stephen Elop, dyrektor Nokii, uważa bieżące wyniki, za dobre, ale ostrzega, że kwartał drugi będzie dla jego firmy „dużym wyzwaniem”. Przyczyną ma być katastrofa w Japonii, przez co zagrożone są dostawy nowych części, czego Nokia bardzo potrzebuje. Co więcej, w drugim kwartale firma nie przewiduje żadnych dużych premier. Te są zaplanowane na drugą połowę roku. Koniem napędowym, póki co, dalej ma być Symbian. O Windows Phone i MeeGo wciąż cisza, co oznacza, że wszystko idzie zgodnie z planem. Tylko czy Nokia dotrwa do końca owego planu?

WP

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Grafenowy tranzystor z zegarem 155 GHz! Będą superprocesory?"

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP