ycipk-k95smi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nokia: kolejnych 10 000 ludzi na bruk!

Deficytowa Nokia zapowiedziała w czwartek zwolnienie w swych
zakładach w różnych krajach kolejnych 10 tysięcy pracowników do końca 2013 roku, motywując to
koniecznością cięcia kosztów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nokia: kolejnych 10 000 ludzi na bruk!
(Erkka Piirainen / CC)
ycipk-k95smi

Reuters informuje, że zamknięte zostaną m.in. jedyne zakłady Nokii w Finlandii. Według agencji dpa zlikwidowana zostanie też placówka badawczo-rozwojowa w niemieckim Ulm, zatrudniająca obecnie 730 osób. Zapowiedziane w czwartek redukcje zatrudnienia oznaczają, że od września 201. roku, gdy na czele Nokii stanął Stephen Elop, pracę w tej firmie straci ponad 40 tys. osób.

Akcje Nokii spadły o ponad 7. proc. od lutego 2011 roku, gdy firma ogłosiła, że rezygnuje ze swego systemu operacyjnego Symbian i przechodzi na Windows Phone Microsoftu. We współpracy z Microsoftem Nokia stara się poprawić swą pozycję na rynku smartfonów z telefonami Lumia, ale dotychczas popyt na nie jest dość skromny.

Przez wiele lat Nokia była największym producentem telefonów komórkowych, ale musiała ustąpić pierwszeństwa południowokoreańskiemu Samsungowi i firmie Apple z jej iPhone'em.

ycipk-k95smi

Nokia Lumia - największy wybór modeli, najniższe ceny! Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-k95smi

ycipk-k95smi
ycipk-k95smi