Trwa ładowanie...
ycipk-23ob64

Nintendo chce wrócić do... kartridży z grami?

Jedynymi konsolami, które obecnie wymagają kartridży do grania są przenośne warianty modeli Nintendo 3DS/DS. Już wkrótce jednak się to zmieni, tak przynajmniej podejrzewamy po usłyszeniu tego, co do powiedzenia miał prezes mało znanej firmy o nazwie Macronix.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nintendo chce wrócić do... kartridży z grami?
(Materiały prasowe)
ycipk-23ob64

Co robi Macronix? To firma, która produkuje wszystkie kartridże z grami na 3DS/DS. Jedyny producent kartridży, na których sprzedawane są gry do waszych przenośnych konsol, musi mieć całkiem niezłą wiedzę o tym, co planuje jego największy klient, czyli Nintendo.

CEO firmy Macronix, Wu Miin, podczas konferencji dla inwestorów chwalił się, że słabsze czasy dla Macronix przeminęły. Miin zdradził, że jego zdaniem ceny akcji Macronix na pewno zdrożeją w drugiej połowie 2016 dzięki nowej konsoli Nintendo, czyli Nintendo NX.

Nie trzeba być geniuszem, żeby domyśleć się, w jaki sposób firma produkująca konsole może spowodować, że ceny akcji firmy produkującej kartridże do konsol zdrożeją - prawda?

ycipk-23ob64

Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie: czym będzie konsola Nintendo NX? Dyrektor Nintendo, Tatsumi Kimishima powiedział dosyć jasno, że NX absolutnie nie będzie "następcą" Wii U, tylko czymś... zupełnie nowym.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wyciekły zdjęcia Galaxy S7 Active

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-23ob64

ycipk-23ob64
ycipk-23ob64