Nikon przedstawia nowe modele aparatów kompaktowych

Nikon przedstawia nowe modele aparatów kompaktowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.01.2013 12:31, aktual.: 29.01.2013 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nikon rozszerza linię aparatów kompaktowych Coolpix o 7 nowych modeli.

COOLPIX AW110

Nikon COOLPIX S3. to odporny i prosty w obsłudze rodzinny aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli. Wyposażony jest w duże przyciski, wyraźne menu, obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala, funkcja nagrywania filmów w rozdzielczości HD oraz wbudowane zabawne filtry. Ponadto, COOLPIX S31 jest odporny na wstrząsy, upadki z wysokości do 1,2 metra oraz działanie kurzu. Nawet pełne zanurzenie w wodzie do głębokości 5 metrów nie jest w stanie go uszkodzić.

Lampa błyskowa znajduje się na środku, natomiast duże dedykowane przyciski do robienia zdjęć lub nagrywania filmów o rozdzielczości HD są rozmieszczone po obu stronach obudowy, co pozwala uniknąć sytuacji, w których palce mogą przesłaniać ujęcie.

Menu z kolorowymi ikonami sprawia, że nawigowanie wśród funkcji ma być łatwe nawet dla dzieci. Ujęcie można zostać wzbogacone zabawnymi filtrami, takimi jak Rybie oko czy Kolor selektywny. Aparat COOLPIX S3. jest oferowany w pięciu kolorach: żółtym, różowym, niebieskim, białym oraz brązowym. W sklepach pojawi się pod koniec lutego 2013 roku.

COOLPIX L27

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Model COOLPIX L2. wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 16 megapikseli i szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym (26–130 mm). Do nagrywania filmów w rozdzielczości HD dedykowany jest oddzielny przycisk, a odtwarzanie utrwalonych obrazów odbywa się na wyświetlaczu LCD o przekątnej 2,7 cala.

Tryb Łatwa automatyka dostosowuje wszystkie ustawienia aparatu do zastanego oświetlenia. Wbudowana funkcja Redukcja poruszenia obiektu w ruchu ogranicza skutki drgania aparatu, a w systemie Portret inteligentny dostępne są takie opcje, jak Wyzwalanie migawki uśmiechem czy Miękki odcień skóry. Model COOLPIX L2. jest zasilany za pomocą baterii paluszków (AA) i oferowany jest w pięciu kolorach: fioletowym z ornamentem, czarnym, czerwonym, srebrnym oraz białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 roku.

COOLPIX L28

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aparat wyposażony został w matrycę o rozdzielczości 2. megapikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym, wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości HD. Tryb Łatwa automatyka i możliwość nagrywania filmów za pomocą dedykowanego przycisku w znaczny sposób upraszczają jego obsługę. Dodatkowo, COOLPIX L28 jest zasilany standardowymi bateriami paluszkami (AA).

Aparat COOLPIX L2. jest oferowany w czterech kolorach: różowym, czerwonym, srebrnym oraz czarnym. W sprzedaży dostępny będzie pod koniec lutego 2013 roku.

COOLPIX S9500

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aparat COOLPIX S950. wyposażony został w obiektyw NIKKOR z 22-krotnym zoomem optycznym z elementami ze szkła ED. Uniwersalny zakres ogniskowych (25–550 mm) zapewnia swobodę w doborze ujęć.

Aparat posiada matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 1. megapikseli oraz funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Obraz można zobaczyć na podglądzie na żywo na jasnym 3-calowym wyświetlaczu OLED o wysokim kontraście. Aby nagrać materiał wideo w rozdzielczości Full HD, wystarczy użyć jednego przycisku. Następnie w jeden płynnie odtwarzany film można również "zmontować" wybrane sceny.

Zdjęcie lub film można udostępnić dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi. Umożliwia on przenoszenie zarejestrowanego materiału bezpośrednio do urządzeń mobilnych, skąd można go przesłać do serwisów społecznościowych. Wbudowany odbiornik GPS pozwala ponadto na geotagowanie zdjęć lub odtwarzanie na komputerze przebytej trasy, a elektroniczny kompas pokaże, w którą stronę świata skierowany jest aparat.

Aparat COOLPIX S950. jest oferowany w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym oraz brązowym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 roku.

COOLPIX S9400

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Aparat posiada obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym i 1. megapikselową matrycę CMOS w technologii BSI. Nowy model wyposażony został również w 3-calowy wyświetlacz OLED, funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Początkujący filmowcy znajdą przydatne opcje, takie jak wstrzymanie i wznawianie nagrania podczas filmowania oraz możliwość tworzenia na koniec jednego, płynnie odtwarzanego pliku filmowego. COOLPIX S940. umożliwia ponadto używanie podczas filmowania zoomu optycznego z autofokusem, a także rejestrowanie filmów w formacie iFrame. Aby wyświetlić filmy na większym ekranie, wystarczy podłączyć aparat bezpośrednio do telewizora HD za pomocą wbudowanego złącza HDMI.

Aparat COOLPIX S940. jest oferowany w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym oraz białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 r.

COOLPIX S5200

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Kieszonkowy model COOLPIX S5200. o rozdzielczości 16 megapikseli umożliwia nie tylko rejestrowanie, ale także przesyłanie zdjęć do urządzeń mobilnych dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi.

Aparat posiada wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości i przekątnej 3 cali, matrycę CMOS o rozdzielczości 1. megapiksel oraz obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym. Dodatkowo, funkcja redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu kompensuje drgania aparatu w czasie rzeczywistym, co pozwala uzyskać wyraźniejsze zdjęcia. Gdy nadarzy się sytuacja warta sfilmowania, dzięki specjalnemu przyciskowi, można przełączyć aparat COOLPIX S5200 w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD.

Aparat COOLPIX S520. jest oferowany w pięciu kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym, niebieskim oraz fioletowym. Do sprzedaż trafi na początku lutego 2013 roku.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)