Trwa ładowanie...
doy3lbp

Nigdy nie rób tego w ciąży. Naukowcy ostrzegają. Prowadzi to do zmian behawioralnych u dzieci

Analiza przekrojowa ponad 11 tys. dzieci, z których 655 było narażonych na działanie THC w takim stadium rozwoju, wykazała, że używanie konopi indyjskich w ciąży wiąże się z niewielkim wzrostem zachowań psychotycznych w późniejszym okresie życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta paląca marihuanę.
Kobieta paląca marihuanę. (Getty Images)
doy3lbp

Zachowania te to m.in. agresją, a także problemy z uwagą i problemy społeczne.

Portal Science Alert zauważa, że to, czy związek ten jest przyczynowy, czy też nie, to już inna sprawa – jest przecież wiele czynników, których badacze mogli nie wziąć pod uwagę – ale w kontekście innych badań jest to ciekawa kwestia warta dalszego badania.

Czytaj też: Handlarz narkotyków wpadł przez błąd ortograficzny i zdjęcie dłoni

doy3lbp

Marihuana podczas ciąży

Badania na zwierzętach sugerują bowiem, że THC – związek psychoaktywny w marihuanie – działa poprzez receptory endokannabinoidowe w rozwijającym się mózgu, które pojawiają się u płodu ludzkiego dopiero po pięciu lub sześciu tygodniach ciąży.

Gigantyczny przemyt narkotyków. Straż Graniczna przejęła ładunek za blisko 3 miliony złotych

To właśnie wtedy kobiety najczęściej dowiadują się, że są w ciąży. W związku z tym autorzy nowego badania skupili się na osobach, które nadal używały marihuany nawet po tym, jak dowiedziały się o tym fakcie.

doy3lbp

Dzieci, które były narażone na działanie marihuany przed wiedzą matki o ciąży, ale nie później, nie wykazały żadnych różnic w stosunku do tych dzieci, które nie były narażone w ogóle. Potwierdza to również pogląd, że receptory endokanabinoidowe mogą odgrywać rolę w rozwoju dziecka.

Czytaj też: Palenie marihuany nie wpływa na efektywność pracy – nowe badanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doy3lbp

Podziel się opinią

Share
doy3lbp
doy3lbp
Więcej tematów