Trwa ładowanie...
d42jiga

Niezwykle rzadki "Czarny Księżyc". Czym jest to niesamowite zjawisko?

Czarny Księżyc to jedno z ciekawszych zjawisk na niebie, o których niewiele się mówi. Zdarza się raz na około 32 miesiące. Ostatni raz miało miejsce 30 października 2016 r., a więc sugeruje się, że następny czeka nas w 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykle rzadkie zjawisko ma miejsce raz na 32 miesiące
Niezwykle rzadkie zjawisko ma miejsce raz na 32 miesiące (East News)
d42jiga

Astrologiczne zjawisko zdarza się, kiedy Księżyc jest dwa razy w nowiu podczas jednego miesiąca. Nów oznacza całkowicie ciemną noc. To faza, kiedy Księżyc znajduje się dokładnie między Słońcem a Ziemią i nie jest widoczny gołym okiem. To zdarza się raz na około 32 miesiące.

Drugi nów w miesiącu określamy mianem "Czarnego Księżyca". Nie jest to oficjalna nazwa tego zjawiska, lecz przyjęła się wśród obserwatorów nieba. Zjawisko jest przeciwieństwem "Niebieskiego Księżyca", czyli drugiej pełni w miesiącu kalendarzowym.

Nów oznacza całkowicie ciemną noc. Shutterstock.com
Nów oznacza całkowicie ciemną noc.
d42jiga

W niektórych kulturach pogańskich "Czarny Księżyc" uznaje się za ważne wydarzenie. Jest to specjalny czas, kiedy zaklęcia i rytuały posiadają mocniejszą siłę i są skuteczniejsze. W niektórych kulturach uważa się też, że nie powinny być one wykonywane w tym czasie.

Zobacz Także: Cały świat o nim pisał. Polski projekt jest nieznany tylko u nas

d42jiga

Podziel się opinią

Share

d42jiga

d42jiga
Więcej tematów