ycipk-45ykdt
Militaria

Niewypał czy planowane działanie? Rakieta wygląda jakby wypadła z wyrzutni

Internet obiega wideo z rosyjskiego poligonu, na którym widać żołnierza strzelającego z ręcznej wyrzutni rakiet. Na nagraniu widać, jak po wystrzeleniu rakiety, kilka metrów przed żołnierzem na ziemie spada owalny przedmiot, wyglądający jak rakieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakietą w ziemię?
Rakietą w ziemię? (ntv.ru)
ycipk-45ykdt

Filmy z tzw. wojskowych "faili" mają specjalne miejsce w moim sercu, a przypadki, gdy odpalona rakieta wypada z wyrzutni i zamiast lecieć dalej smutno opada na ziemię po kilku metrach nie są rzadkością Dochodzi do tego wtedy, gdy w rakiecie nie zadziała główny silnik, który ma ją napędzać, a jedynie pierwszy, który ma tylko wyrzucić rakietę z wyrzutni. Na pierwszy rzut oka właśnie z takim przypadkiem mamy do czynienia w nagraniu z rosyjskiego poligonu.

Jednak osoby znające się na rzeczy dostrzegą, że wyrzutnia rakiet zadziałała prawidłowo, a to co spadło na ziemie wcale nie jest rakietą. Niska rozdzielczość wideo, liczba klatek o raz kadrowanie faktycznie sprawiają wrażenie, że strzał się nie powiódł. Na prawdę było inaczej, rakieta poleciała zgodnie z planem, a kamera po prostu tego nie pokazała. Co zatem wypadło z wyrzutni i uderzyło w ziemię?

ycipk-45ykdt

Na filmie żołnierz strzela z rosyjskiej wyrzutni pocisków termobarycznych RPO-Prize. Wewnątrz tej wyrzutni znajduje się "rękaw", który po strzale wysuwa się i wypada na ziemie. Jego celem jest podwojenie długości lufy i tym samym nadanie rakiecie większej prędkości. Pełne działanie wyrzutni RPO-Prize możemy zobaczyć na poniższym filmie:

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt