ycipk-40l7pk

Niesamowity zegar z dysku twardego (wideo)

Każdy maniak technologii powinien mieć w swojej kolekcji gadżetów coś oryginalnego. Zdecydowanie największe wrażenie robią gadżety, które powstały wskutek samodzielnych modyfikacji rozmaitych urządzeń...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowity zegar z dysku twardego (wideo)
(sensi.org/~svo/strobeshnik/)
ycipk-40l7pk

Każdy maniak technologii powinien mieć w swojej kolekcji gadżetów coś oryginalnego. Zdecydowanie największe wrażenie robią gadżety, które powstały wskutek samodzielnych modyfikacji rozmaitych urządzeń. Pomysł przerobienia dysku twardego na zegar jest dość stary, a przy tym mało odkrywczy. Jednak tym razem autorowi projektu o nazwie „Strobeshnik” udało się stworzyć coś naprawdę niesamowitego.

Cały pomysł opiera się na wykorzystaniu efektu stroboskopowego. W przypadku ruchu obrotowego ciała następuje nieprawidłowe wrażenie jego zwolnienia, pozornego zatrzymania, a nawet odwrócenia kierunku ruchu. W talerzach dysku twardego zostały wycięte cyfry od 0 do 9 oraz znaki je oddzielające –. czyli kreska i dwukropek. Po wprawieniu talerzy w ruch i odpowiednim ich podświetleniu, dzięki dołączonemu układowi elektronicznemu zaprojektowanemu przez Viacheslava Slavinskiego w efektowny sposób zostaje zaprezentowana aktualna godzina.

Zobacz jak działa cyfrowy zegar HDD…

ycipk-40l7pk

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie skonstruować taki gadżet. Na stronie autora projektu znajdziemy wszelkie schematy, kod źródłowy oprogramowania oraz niezbędne wskazówki jak tego dokonać. Więcej na http://sensi.org/~svo/strobeshnik/.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40l7pk

ycipk-40l7pk
ycipk-40l7pk