Trwa ładowanie...
d2yxc6h

Niesamowite wideo - wieloryb wyskakuje z podłogi sali gimnastycznej

Możliwości współczesnej technologii rosną z roku na rok. Firma Magic Leap wykorzystując technologię holograficzną stworzyła pokaz, który u nie jednej osoby może wywołać przyśpieszone bicie serca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowite wideo - wieloryb wyskakuje z podłogi sali gimnastycznej
(Magic Leap)
d2yxc6h

Wideo: Magic Leap

Magic Leap to firma, która niewiele mówi o swojej technologii, ani o tym jak powstał ten wyjątkowy pokaz. Wręcz jej szef mówi, że elementy takie jak oprogramowanie, sensory i inne urządzenia muszą pozostać tajemnicą. Sceptycy wytykają, że to tylko wiral, że nie widać okularów na oczach publiczności, że ciężko to nazwać rozszerzoną rzeczywistością. Jeszcze inni uważają, że cała film powstał w wyniku postprodukcji, a publiczność została dograna później. Firma twierdzi jednak, że to nie rzeczywistość rozszerzona, a technika wytwarzania realistycznych hologramów w oparciu o technologię 3D. Sam podpis pod filmem brzmi „3. Magic”. Komentatorzy portali takich jak Redit i LiveLeaks mówią jednak, że jeśli Magic Leap rzeczywiście potrafi wytworzyć tego typu pokazy, to jej pracownicy musieli opracować nowatorskie systemy przetwarzania i wyświetlania obrazu.

d2yxc6h

Ogecnie do podziwiania tak realistycznych obrazów konieczne są specjalne okulary. Możemy tu mówić o np. goglach Samsung VR i HTC Vive. Projekt bazujący na rozszerzonej rzeczywistości opracowuje też Microsoft pod postacią urządzenia Hololens. Wszystkie one wymagają jednak dodatkowego osprzętu, a efekty ich pracy podziwiać może jedynie osoba, która założy okulary lub gogle na głowę. Technologia Magic Leap może uwolnić nas od nieznośnych kabli, zasilania i konieczności zakładania na siebie jakiegokolwiek sprzętu. Dodatkowo, ten sposób oglądania treści jest znacznie bardziej przyswajalny dla naszych oczu i mózgu. Nie występują w takim przypadku negatywne objawy neurologiczne jak np. bóle i zawroty głowy.

JB

d2yxc6h

Podziel się opinią

Share
d2yxc6h
d2yxc6h
Więcej tematów