Nieco inne podejście Google do wirtualnej rzeczywistości

Nieco inne podejście Google do wirtualnej rzeczywistości26.06.2014 14:09
Nieco inne podejście Google do wirtualnej rzeczywistości
Źródło zdjęć: © chip.pl

Uwaga: wiadomość traktujemy jako zabawną anegdotkę, bo tym właśnie jest. Przynajmniej na razie. Podczas swojej konferencji I/O, Google rozdało uczestnikom bardzo ciekawy, kartonowy prezent, do złożenia samemu.

Po złożeniu okazało się, że jest to "prawie" headset VR. Jedyne, czego w nim brakuje to wyświetlacz rzecz jasna - dzisiaj jednak w końcu prawie każdy ma smartfona, prawda? Kartonowe gogle są kompatybilne z następującymi urządzeniami: Google Nexus 4, Nexus 5, Moto X, Samsung Galaxy S4, S5 oraz Samsung Galaxy Nexus.

Google oczywiście udostępniło już aplikację dla użytkowników oraz SDK dla deweloperów zainteresowanych projektem cardboard. Oprócz oprogramowania, na stronie projektu znajdziemy również porady na temat tego jak wykonać kartonowe gogle samemu, wykorzystując w tym celu karton od pizzy, kilka gumek-recepturek i magnesy.

Jak na razie Project Cardboard współpracuje z takimi aplikacjami jak Google Earth, YouTube, czy Photo Sphere - Google planuje jednak znacznie rozszerzyć tą ofertę. Gigant z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę, że wirtualna rzeczywistość zapowiada się jako "Kolejna Wielka Rzecz", dlatego chce aby Android był gotowy współpracować z VR.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę projektu: https://developers.google.com/cardboard/

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto nowy Android L!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)