Trwa ładowanie...

Niech żyje nam SMS!

19 lat temu wysłano pierwszą wiadomość SMS o treści "Wesołych Świąt"

Share
Niech żyje nam SMS!
Źródło: Thinkstockphotos
d1d28wn
(fot. wp.pl)
Źródło: (fot. wp.pl)

19 lat temu, 3. grudnia 1992 roku wysłano pierwszą wiadomość SMS. Zawierała ona świąteczne życzenia, a dokładnie zwrot "Merry Christmas".

Od tego czasu SMS-y stały się usługą niezwykle powszechną - 7. proc. wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, aktywnie wysyła krótkie wiadomości. Choć zdarzają się też tacy, którzy tej formy kontaktu nie lubią.

Choć typowym zastosowaniem krótkich wiadomości tekstowych jest komunikacja na linii telefon komórkowy - telefon komórkowy. Z biegiem lat SMS-y zaczęto również wykorzystywać w niestandardowy sposób. Dzisiaj coraz częściej dostajemy wiadomości reklamowe, rozsyłane przez zautomatyzowane systemy marketingowe, a co zamożniejsi mogą sobie pozwolić na zamontowanie w domu sterownika, który pozwoli sterować urządzeniami w domu za pomocą telefonu komórkowego - właśnie przez SMS.

Ciekawe czy 1. lat temu, ktokolwiek myślał, że będziemy mogli zapalić światło w salonie z drugiego końca świata, wysyłając do własnego domu SMS o treści "niech stanie się światłość".

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1d28wn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d28wn
d1d28wn
Więcej tematów