Trwa ładowanie...
d3gnd0a

Niebieskie banany. Ich smak przypomina popularne lody

Blue Java to banany inne niż wszystkie. Nie tylko wyjątkowo wyglądają, ale i tak smakują. Jedząc Blue Java, możemy się poczuć, jakbyśmy spożywali jeden ze znanych i cenionych na całym świecie deserów. Zdrowe i smaczne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebieskie banany o niespodziewanym smaku.
Niebieskie banany o niespodziewanym smaku. (Youtube.com, Fot: Indise Tamil)
d3gnd0a

Banany Blue Java, nazywane również bananami hawajskimi i bananami lodowymi posiadają niespotykany niebieski kolor skórki. Utrzymuje się on aż do momentu osiągnięcia dojrzałości przez owoce. Wówczas ich kolor staje się bladożółty.

W przypadku Blue Java zachwyca nie tylko skórka, ale i miąższ banana. Jest bardzo słodki i delikatny. Jego smak porównuje się do smaku lodów waniliowych.

Jak jeść banany Blue Java

d3gnd0a

Niebieskie banany można spożywać na surowo, podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki. Nadają się również do różnych deserów, koktajli itp. Forma podania i zjedzenia tak naprawdę zależy od kreatywności przygotowującego.

Blue Java w Polsce?

Gatunek Blue Java występuje m.in. w Azji, Australii, czy na terenie Hawajów. Dobrą wiadomością jest jednak to, że drzewko bananowca Blue Java można wyhodować w polskich warunkach. Gatunek jest odporny na chłód, a przez swój nietypowy wygląd jest imponującą ozdobą ogrodu lub mieszkania.

d3gnd0a

*Zobacz też: *

d3gnd0a

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d3gnd0a

d3gnd0a
Więcej tematów