Trwa ładowanie...
ycipk-2d7355

Niebieskie banany. Ich smak przypomina popularne lody

Blue Java to banany inne niż wszystkie. Nie tylko wyjątkowo wyglądają, ale i tak smakują. Jedząc Blue Java, możemy się poczuć, jakbyśmy spożywali jeden ze znanych i cenionych na całym świecie deserów. Zdrowe i smaczne?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebieskie banany o niespodziewanym smaku.
Niebieskie banany o niespodziewanym smaku. (Youtube.com, Fot: Indise Tamil)
ycipk-2d7355

Banany Blue Java, nazywane również bananami hawajskimi i bananami lodowymi posiadają niespotykany niebieski kolor skórki. Utrzymuje się on aż do momentu osiągnięcia dojrzałości przez owoce. Wówczas ich kolor staje się bladożółty.

W przypadku Blue Java zachwyca nie tylko skórka, ale i miąższ banana. Jest bardzo słodki i delikatny. Jego smak porównuje się do smaku lodów waniliowych.

Jak jeść banany Blue Java

ycipk-2d7355

Niebieskie banany można spożywać na surowo, podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki. Nadają się również do różnych deserów, koktajli itp. Forma podania i zjedzenia tak naprawdę zależy od kreatywności przygotowującego.

Blue Java w Polsce?

Gatunek Blue Java występuje m.in. w Azji, Australii, czy na terenie Hawajów. Dobrą wiadomością jest jednak to, że drzewko bananowca Blue Java można wyhodować w polskich warunkach. Gatunek jest odporny na chłód, a przez swój nietypowy wygląd jest imponującą ozdobą ogrodu lub mieszkania.

ycipk-2d7355

*Zobacz też: *

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2d7355

ycipk-2d7355
ycipk-2d7355