Trwa ładowanie...
d1fnszz
CHIP

Nie uwierzycie, na co Apple wydało 10,5 mld dolarów

Apple zainwestowało rekordowe 10,5 miliarda dolarów w nowe technologie, których konsumenci nigdy nie zobaczą - od konstruowania robotów po frezarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie uwierzycie, na co Apple wydało 10,5 mld dolarów
(Materiały prasowe)
d1fnszz

Apple postanowiło bardzo mocno wesprzeć proces produkcji i zainwestowało aż 10,5 mld dolarów w rozwój maszyn, których konsumenci nigdy nie zobaczą na oczy. Mowa tu między innymi o zautomatyzowanej robotyce, używanej do masowej produkcji iPhone'ów, iPadów i innych iGadżetów. Jak twierdzi agencja Bloomberg, powołując się na swoje anonimowe źródła wewnątrz firmy, na liście zakupów znalazły się najnowsze i najwyższej klasy maszyny do polerowania nowych kolorowych i plastikowych obudów iPhone'ów 5C, lasery, a nawet frezarki do obrabiania aluminiowych obudów MacBooków. Istotną częścią nowej inwestycji jest także sprzęt do testowania obiektywów, montowanych w smartfonach i tabletach Apple'a.

Wszystkie nowo zakupione maszyny trafią do fabryk biznesowych partnerów firmy, takich jak Foxconn, ale pozostaną własnością Apple'a. Widocznie Cupertino chce mieć jeszcze większą kontrolę nad procesem produkcji swoich urządzeń. Z drugiej strony 10,5 mld dolarów to jedynie 7 procent kwoty jaką dysponuje producent zarządzany przez Tima Cooka. W październiku Apple trzymało "w skarpecie" 14. miliardów dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nie uwierzycie, na co Apple wydało 10,5 mld dolarów"

d1fnszz

Podziel się opinią

Share
d1fnszz
d1fnszz
Więcej tematów