Trwa ładowanie...
d3jnqs2

Nie tylko gra "Stranger Things"? Netflix będzie na E3

Jakiś czas temu szef serwisu przyznał, że Netflix nie konkuruje wyłącznie z innymi usługami VOD jak np. HBO GO. Bardzo groźnym rywalem jest też gra "Fortnite". Nie może dziwić więc fakt, że Netflix zaczyna walczyć o graczy. Gigant pojawi się na E3.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na E3 2019 nie pojawi się Sony tylko Netflix
Na E3 2019 nie pojawi się Sony tylko Netflix (Wikimedia Commons CC BY)
d3jnqs2

Znak czasów. Sony, firma, która sprzedaje najwięcej konsol (PlayStation 4 przebiło konkurencję), nie pojawi się na największej imprezie dla graczy - E3. Za to w Los Angeles zamelduje się Netflix, co zostało potwierdzone na Twitterze. Nie będzie twórców PlayStation 5, będzie za to producent filmów i seriali, twórca streamingowej usługi, z grami niemający nic wspólnego.

Netflix na E3

A przynajmniej teoretycznie. Netflix zdaje sobie sprawę z tego, że gry są dzisiaj głównym rywalem w walce o uwagę i czas użytkowników. Netflix dużo inwestuje we własne treści, tymczasem może się okazać, że młodzi ich nie obejrzą, bo nie znajdą czasu - w końcu "Fortnite" zabiera im dziesięć godzin tygodniowo.

d3jnqs2

Netflix stara się przeciągnąć miłośników interaktywnej rozrywki na swoją stronę. Przykładem jest specjalna wersja "Black Mirror". W "Bandersnatch" to od nas zależy, jak potoczy się odcinek. Nie jesteśmy już tylko uczestnikiem, ale czymś w rodzaju scenarzysty czy reżysera - to my swoimi wyborami decydujemy o fabule.

Wprawdzie "Bandersnatch"jest nie do końca udanym eksperymentem, ale Netflix stawia na tego typu zabawę. Po specjalnym odcinku "Black Mirror" widzowie decydowali o losach Beara Gryllsa.

Netflix: na "Stranger Things" się nie skończy? Gier na podstawie seriali może być więcej

Ale na interaktywnych filmach czy serialach się nie kończy. Już w produkcji jest gra "Stranger Things". Wprawdzie wygląda specyficznie, ale pasuje do klimatu serialu, odnoszącego się do lat 80. i 90.

Obecność Netfliksa na E3 każe podejrzewać, że gier na podstawie popularnych filmów i seriali będzie więcej. Może gigant wskrzesi upadłe Telltale Games i powróci do tematu współpracy?

d3jnqs2

Podziel się opinią

Share

d3jnqs2

d3jnqs2
Więcej tematów