Trwa ładowanie...

Nie kupisz "Metro Exodus" na Steamie. Ale i tak ma tam świetne oceny

Ach, "Metro Exodus". Tytuł, który wywołał kontrowersje nie swoją zawartością czy medialną otoczką, ale decyzją wydawcy o wybraniu jednej platformy sprzedaży jako eksluzywnej. Przez rok można go kupić tylko na Epic Store. Tymczasem na Steamie jest… wychwalany.

Share
Nie kupisz "Metro Exodus" na Steamie. Ale i tak ma tam świetne oceny
Źródło: Materiały prasowe
d3fin5o

Informacja o tym, że "Metro Exodus" zostanie tytułem ekskluzywnym dla nowo powstałej platformy sprzedażowej pojawiła się nagle i wywołała oburzenie wśród graczy. Część w końcu zdążyła złożyć preordery, ale na wersję Steam. A tu klops, przez rok od premiery grę ukraińskiego 4A Games kupisz tylko i wyłącznie przez Epic Games Store.

Oczywiście problem dało się odkręcić, ale, jak w dowcipie, niesmak pozostał. Gracze masowo wystawiali grze niskie oceny tylko za fakt, że "Metro Exodus" nie było dostępne na Steam. Ci co kupili, chwilę pograli i chyba zmienili zdanie.

d3fin5o

Bo pomimo braku gry na Steamie, strona produkcji dalej się tam znajduje. Łącznie opublikowano ponad 2500 recenzji i, niespodzianka, średnia ocen została opisana jako "bardzo pozytywne". Co najpewniej oznacza, że pomimo perturbacji z platformami, gra obroniła się jako samodzielny byt. Zresztą dość zasłużenie. A o to przecież chodzi, prawda?

d3fin5o

Podziel się opinią

Share
d3fin5o
d3fin5o
Więcej tematów