Trwa ładowanie...
d2a4a8r
Gadżety

Nie dotykaj tego sedesu

Korzystanie z toalety, choć nieodzowne, łączy się z obcowaniem z zarazkami. O ile w domowym zaciszu jest to problem mniej dotkliwy, podczas korzystania z toalet publicznych urasta on do prawdziwie nieprzyjemnego przeżycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie dotykaj tego sedesu
(zdjęcie producenta)
d2a4a8r

Rozwiązanie tego problemu zaproponowała firma Kohler, która wprowadza na rynek bezdotykowe toalety. W spłuczkę wbudowany jest elektromagnetyczny czujnik, który wygrywa umieszczoną nad nim dłoń i uruchamia spłukiwanie toalety. Wszystko bez konieczności dotykania elementów i kontaktu z zarazkami.

Oczywiście samospłukujące się toalety to żadna nowość. Do tej pory jednak wykorzystywano fotokomórki, które reagowały na naszą obecność przed pisuarem lub na sedesie. Technologia ta miała jedną, podstawową wadę - czasami wystarczył niewielki ruch, by uruchomić nieoczekiwane spłukiwanie wody. Zastosowane przez Kohler rozwiązania jest dużo bardziej precyzyjne. Co więcej, producent nie tylko dostarcza gotowe toalety, ale również sprzedaje zestawy czujników, dzięki którym możemy prosto i szybko sami przekształcić nasz "tron" w model bezdotykowy.

Cena: ok. 30. zł (zestaw do samodzielnego montażu), ok. 1000 zł (pełna toaleta)

Źródło: Kohler

Sprzęt AGD w atrakcyjnych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d2a4a8r

Podziel się opinią

Share
d2a4a8r
d2a4a8r
Więcej tematów