Netia uruchomiła pierwszy węzeł LLU

Netia uruchomiła pierwszy węzeł LLU

Netia uruchomiła pierwszy węzeł LLU
Źródło zdjęć: © netia
14.11.2007 16:49

Postępy prac w Netii nad uwolnieniem pętli lokalnej przebiegają zgodnie z planem.
Pierwsi klienci usług za pośrednictwem LLU będą aktywowani jeszcze w tym roku, zaś komercyjnie usługa będzie oferowana przez Netię w I kwartale 2008 roku.

Netia jako pierwszy operator alternatywny podpisała z TP umowę o uwolnieniu pętli lokalnej, a w dniu wczorajszym został otwarty pierwszy węzeł umożliwiający świadczenie usług Netii klientom TP na bazie umowy o uwolnieniu pętli lokalnej (LLU). Węzeł ten jest zlokalizowany w Warszawie przy ulicy Kaliskiej i umożliwia Netii dostęp do ponad 15 tysięcy linii TP.

Wybór węzłów do uwolnienia opiera się w Netii na analizach geomarketingowych i finansowych. Węzły do otwarcia wybierane są w taki sposób, aby stanowiły uzupełnienie sieci Netii. W ciągu najbliższych kilku lat Netia przewiduje uwolnienie ponad 500 węzłów, co stworzy możliwość dotarcia do ponad 3,5 miliona klientów TP.

Netia za pośrednictwem LLU będzie świadczyć pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych i biznesowych, w tym usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu, usługi głosowe, transmisji danych, a w przyszłości również IPTV.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)