.NET Microsoftu staje się otwartą platformą, a Visual Studio darmowym programem

.NET Microsoftu staje się otwartą platformą, a Visual Studio darmowym programem

.NET Microsoftu staje się otwartą platformą, a Visual Studio darmowym programem
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.11.2014 11:41, aktualizacja: 13.11.2014 16:19

Microsoft zmienia się nie do poznania. Gigant z Redmond zapowiedział otwarcie platformy .NET na systemy inne niż Windows. Przy okazji firma daje całkowicie za darmo pakiet programistyczny Visual Studio.

W najbliższym czasie Microsoft udostępni kod źródłowy .NET na zasadzie licencji open source. Oprócz tego, platforma zostanie rozszerzona o możliwość uruchamiania jej na Linuxie i OS X. Część kodu jest już dostępna w serwisie Github.

Kolejną, niemniej ważną informacją jest darmowa wersja Visual Studio o nazwie Visual Studio Community - program można pobrać już dzisiaj i nie różni się on niczym od wersji płatnej, oprócz tego, że nie może służyć do zastosowań korporacyjnych. Microsoft rozszerzył również wsparcie dla swojego frameworku Xamarin, który pozwala błyskawicznie przenosić aplikacje z Windows/Windows Phone na iOS i Androida

Wygląda na to, że Microsoft chce, aby platforma .NET stała się drugą Javą i jest to całkiem niezły plan. Na całej akcji najbardziej skorzystają niezależni programiści, którzy będą mogli prosto, szybko i przyjemnie tworzyć multiplatformowe aplikacje mobilne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)