Negatyw - otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii

Negatyw - otwarty wykład z Witoldem Kanickim w Warszawskiej Szkole Fotografii
Źródło zdjęć: © Warszawska Szkoła Fotografii

04.05.2010 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w najbliższą sobotę, tj. 8 maja o godz. 19.30 w Warszawskiej Szkole Fotografii odbędzie się otwarty wykład pt. „Negatyw - zapomniany pośrednik czy ukończony obraz”. Zajęcia poprowadzi Witold Kanicki, wykładowca m. in. Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Udział w zajęciach bezpłatny.

Tematem najbliższego wykładu w WSFoto będzie historia fotografii, widziana przez pryzmat negatywu. Podczas zajęć słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z historią wykorzystania uwielbianego przez międzywojenną awangardę negatywu w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem symboliki fotografii odwróconych tonalnie.

Sobotni wykład poprowadzi Witold Kanicki - doktorant oraz wykładowca w Katedrze Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i WSFoto. Specjalizuje się w zagadnieniach historii i teorii fotografii. Jego bliska ukończenia dysertacja doktorska dotyczy obrazu negatywowego i sposobów jego funkcjonowania w sztuce nowoczesnej. Poza fotografią w obszarze jego zainteresowań badawczych znajduje się sztuka współczesna, a także teoria artystyczna. Jest członkiem redakcji kwartalnika „Fotografia”. oraz „Artluk”. W jego dorobku jest obecnie ponad 30 publikacji naukowych i krytycznych. Wielokrotnie podejmował współpracę z galeriami i instytucjami kulturalnymi, pisząc wstępy do katalogów, bądź też uczestnicząc w przeglądach portfolio.

Obraz
© (fot. Warszawska Szkoła Fotografii)

Wykład otwarty pt. „Negatyw - zapomniany pośrednik czy ukończony obraz” odbędzie się 8 maja o godz. 19.30 w Warszawskiej Szkole Fotografii przy ul. Łazienkowskiej 14. Więcej informacji o wykładzie oraz samym prowadzącym na www.wsfoto.art.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)