Nawigacje na letnie wojaże - nowe modele Navigon’a

Nawigacje na letnie wojaże - nowe modele Navigon’a

08.07.2009 16:31, aktual.: 08.07.2009 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Navigon wprowadził do swojej oferty dwie nowe serie samochodowych nawigacji GPS. Modele z serii 30xx oraz 43xx dopasowane są do różnych potrzeb i wymagań użytkowników.

NAVIGON 3300 max - sprytna nawigacja
Nowy NAVIGON 330. max to rozwiązanie dla oszczędnych. Urządzenie łączy w sobie praktyczne funkcje z ciekawym wzornictwem i 4.3-calowym wyświetlaczem w formacie 16:9. Największą zaletą tego modelu jest możliwość dostosowania nawigacji do indywidualnego stylu jazdy. Dzięki funkcji NAVIGON MyRoutes urządzenie potrafi wskazać kierowcy najlepszą trasę, w oparciu o analizę jego nawyków na drodze - szybkości jazdy, pory dnia najczęstszego poruszania się czy dnia tygodnia.

NAVIGON MyRoutes zaleca optymalną, spersonalizowaną trasę, ale daje też możliwość wyboru dwóch tras alternatywnych. Kierowca dostaje pełen obraz sytuacji i sam decyduje, jaką wybrać drogę. „MyRoutes to przyszłość mobilnej nawigacji. Już dziś NAVIGON może zaoferować klientom coś wyjątkowego: inteligentny system wskazówek dla kierowcy, dostosowujący się do jego indywidualnych potrzeb. Dodatkowa zaleta korzystania z systemu to znaczna oszczędność paliwa”, mówi Jörn Watzke, odpowiedzialny za produkty w firmie NAVIGON.

Obraz
© (fot. Navigon)

POI-Click, kolejna nowa funkcja serii systemów NAVIGON, pozwala wyświetlać pełne adresy, godziny otwarcia i numery telefoniczne celów specjalnych na mapie, takich jak warsztaty czy miejsca warte zwiedzania. Informacje wyświetlają się za jednym kliknięciem na ich symbol. Jeśli kierowca zdecyduje się odwiedzić jedno z takich miejsc, system bezpośrednio go tam doprowadzi.

Jadąc przez miasto, kierowca może ułatwić sobie życie, korzystając z ulepszonej funkcji Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro). Z wyprzedzeniem wyświetlać się będzie pas jezdni, na który należy zjechać na najbliższym skrzyżowaniu –. system podpowie trzy kolejne (a nie jak dotąd dwa) manewry drogowe. Kierowca może spokojnie skupić się na jeździe zamiast przedzierać się przez wielopasmową drogę w ostatniej chwili.

Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Light) to funkcja najbardziej przydatna na autostradach. Wyświetlany obraz skrzyżowania jest teraz bardzo realistyczny, co ułatwia orientację na drodze i pozwala szybciej przełożyć obraz z wyświetlacza na rzeczywisty widok. „Cechy takie jak MyRoutes, zwiększający bezpieczeństwo Asystent Pasa Ruchu czy Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań decydują o przewadze NAVIGON 330. max nad produktami konkurencyjnych marek”, podsumowuje Jörn Watzke.

W nowym modelu można również wprowadzać do urządzenia współrzędne punktów geograficznych (Coordinate Entry), nie tylko nazwy ulic czy punktów docelowych. Funkcja przydaje się zwłaszcza turystom, którzy zwykle dysponują tylko współrzędnymi miejsc, które chcą odwiedzić. Opcja pomocy w sytuacjach awaryjnych (Emergency Help) przydaje się, kiedy w ciągu sekund trzeba zdobyć dane kontaktowe najbliższego komisariatu policji albo szpitala. W razie potrzeby, wystarczy wcisnąć jeden guzik, a system doprowadzi kierowcę bezpośrednio do celu.

Model 330. max wyposażony jest w procesor 500 MHz z 64 MB pamięci RAM i 1 GB pamięci typu flash. Akumulator pozwala na 3 godziny pracy bez ładowania.

Każdą funkcję nawigacyjną z osobna można uaktualniać poprzez aplikację NAVIGON Fresh. Pozwala ona też użytkownikom włączyć się w proces uaktualniania map: nowa opcja o nazwie MyReport umożliwia zapisywanie w pamięci urządzenia zauważonych zmian nazw ulic, ulic jednokierunkowych, limitów prędkości czy zablokowanych tras. Kierowca może zapisywać zmiany podczas podróży, a następnie przesłać je za pośrednictwem komputera i aplikacji NAVIGON Fresh. Informacje sprawdzają następnie eksperci z firmy NAVTEQ, dostawcy map, a jeśli się potwierdza, nanoszą odpowiednie poprawki.

NAVIGON 330. max z mapami regionalnymi jest dostępny za 749 PLN. NAVIGON 3310 max w wersji europejskiej z mapami 40 krajów, dostępny jest w cenie 799 PLN.

NAVIGON 4310 max i 4350 max: GPS-y dla indywidualistów
Nowe modele serii 43xx to ekskluzywne, a przy tym bardzo wygodne narzędzie, które dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy dzięki funkcji MyRoutes - ulepszony technicznie i zaprojektowany na nowo NAVIGON 431. max, to następca bestsellerowego NAVIGON 2110 max. Nowa funkcja pozwala kierowcy wybrać najdogodniejszą trasę z dostępnych kilku tras alternatywnych. Niezależnie od ostatecznej decyzji NAVIGON 4310 pomoże dotrzeć do celu bezpiecznie i bez stresu.

NAVIGON 431. max to kolejny produkt z cieszącej się powodzeniem serii NAVIGON max. Obudowa wykończona jest eleganckimi chromowane brzegi kontrastujące z czarną obudową z ekranem w formacie 16:9. Od produktu w ekskluzywnym “opakowaniu” wymagać należy więcej – a nowy NAVIGON spełnia wszystkie oczekiwania dotyczące wydajności i nowoczesnych funkcji.

Obraz
© (fot. Navigon)

Jedną z najważniejszych cech nowego urządzenia w portfolio NAVIGON jest funkcja MyRoutes, uwzględniająca indywidualne potrzeby kierowcy i jego wyjątkowy styl jazdy.

Idealny pakiet rozwiązań
Funkcja TMC Routing* również pozwala na elastyczne dobieranie trasy. Kiedy urządzenie otrzymuje informacje o zakorkowanej ulicy, wyświetla alternatywną trasę, omijającą korek, a także wylicza szacunkowy czas dotarcia do celu i odległość. Kierowca może skorzystać z sugestii albo kontynuować jazdę obraną trasą, ponieważ w danej sytuacji może sobie pozwolić na małą stratę czasu.

Jeżeli w trakcie jazdy kierowca będzie chciał zatrzymać w warsztacie albo w restauracji, opcja POI-Click dostarczy mu użytecznych informacji na temat wybranego miejsca. System wyświetla też informacje związane z miejscami wartymi odwiedzenia, w tym dane adresowe i godziny otwarcia –. wystarczy kliknąć, aby dowiedzieć się, jak bezpośrednio dotrzeć do żądanej lokalizacji.

W razie sytuacji awaryjnej w trakcie podróży, wymagającej pomocy policji czy służb medycznych, funkcja Emergency Help w ciągu kilku sekund wyświetli niezbędne dane kontaktowe i pokieruje do celu. I kolejna opcja nawigacji: można teraz bezpośrednio wprowadzić do urządzenia lokalizację, podając współrzędne geograficzne, co jest szczególnie przydatne dla turystów.

Naprawdę potrzebne informacje
Funkcja Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro) realistycznie oddaje sytuację na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad, a ulepszony Asystent Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro) podpowiada, który pas jezdni trzeba zająć przed kolejnym skrzyżowaniem, podpowiadając trzy kolejne manewry.

Procesor, w który wyposażony jest model 431. jest taktowany zegarem 500 megaherców z 64 MB RAM i 2 GB pamięci typu flash. Akumulator wystarcza na maksymalnie 3 godziny ciągłej pracy, bez konieczności doładowywania.

NAVIGON 435. max oferuje jeszcze więcej niż jego “młodsze rodzeństwo” - 4310 max - dzięki dodatkowemu zintegrowanemu zestawowi głośnomówiącemu Bluetooth, którym zarządza się za pomocą poleceń głosowych. Zestaw idealnie współpracuje z telefonem komórkowym. Numery telefonów można łatwo przenieść do pamięci nawigacji.

Dodatkowa wygoda: NAVIGON 4350 max
Ponadto, 435. max posiada dwie specjalne funkcje dostarczające użyteczne informacje. Spoken TMC* w formie głosowej ostrzega przed miejscami natężenia ruchu na wybranej przez kierowcę trasie, dostarcza też informacji o długości, dokładnej lokalizacji oraz przyczynie korków. Funkcja Text-to-Speech* uzupełnia te zindywidualizowane komunikaty dźwiękowe, podając precyzyjne nazwy ulic i zjazdów. Funkcje Spoken TMC i Text-to-Speech można dodać do NAVIGON 4310 max poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Oba modele będą dostępne są już na polskim rynku w cenie 84. PLN za model 4310 max i 899 PLN za model 4350 max.
*nie działa we wszystkich krajach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)