ycipk-4lj3ja

Nawet 500 mln komputerów zagrożonych. Wśród nich tysiące maszyn z Polski

Grasz w którąś z gier Blizzarda (World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone, itp.)? Upewnij się, że aplikacja Battle.net jest aktualna. Ktoś może przez nią zaatakować twój komputer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wg Blizzard Activision na świecie może być nawet 500 mln aktywnych użytkowników Battle.net
Wg Blizzard Activision na świecie może być nawet 500 mln aktywnych użytkowników Battle.net (Blizzard)
ycipk-4lj3ja

Analityk z zespołu Google Project Zero Travis Ormandy poinformował na Twitterze, że znalazł poważną dziurę w aplikacji Blizzard Update Agent, odpowiedzialnej za instalowanie i aktualizowanie gier. Błąd pozwalał dowolnej stronie podszyć się pod oficjalny serwer Blizzarda i dzięki temu zmusić komputer ofiar do ściągnięcia i zainstalowania dowolnego pliku lub programu.

Travis Ormandy* dał Blizzardowi 90 dni na naprawienie problemu.* Po tym czasie podał informację do wiadomości publicznej. W tym czasie Blizzard wypuścił patche, które częściowo łatają dziurę, ale nie całkowicie. Na blogu Ormandy'ego możemy przeczytać, że Blizzard nadal pracuje nad kompleksowym rozwiązaniem problemu.

ycipk-4lj3ja

Gry Blizzarda takie jak "World of Warcraft", "Hearthstone" czy "Overwatch" są niezwykle popularne wśród graczy z Polski. Chociaż ich dokładna liczba nie jest znana, to może wonosić nawet kilkaset tysięcy.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4lj3ja

ycipk-4lj3ja
ycipk-4lj3ja