ycipk-3s3zne

Naukowiec odkrył nieznaną wcześniej część mózgu. Odpowiada za ważną funkcję

28 lat temu grecki neurobiolog George Paxinos zaobserwował niezwyczajne skupisko komórek w rejonie pniu mózgu. W tym roku powrócił do zlekceważonego wówczas odkrycia. Okazuje się, że ma bardzo ważną rolę - kontroluje motoryczność człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkrycia jeszcze nie potwierdzono, ale naukowiec ma solidne argumenty
Odkrycia jeszcze nie potwierdzono, ale naukowiec ma solidne argumenty (NeuRA)
ycipk-3s3zne

Według wczesnych ustaleń, ta grupa komórek mózgowych odpowiada za kontrolę ruchową człowieka. To funkcje takie jak zdolność do gry na instrumentach, umiejętności sportowe czy styl pisania. Paxinos nazwał nową część mózgu "rdzeniem/jądrem Endorestiform".

"Jednym bardzo intrygującym faktem dotyczącym tego rdzenia, jest to, że wydaje się, być obecne tylko u człowieka, nie udało się go wykryć u makaków lub marmozetów, które badaliśmy" - wyjaśnił.

ycipk-3s3zne

Rdzeń znajduje się pomiędzy pniem mózgowym a rdzeniem kręgowym, a więc jego lokalizacja jest dobrą wskazówką na temat funkcji tych komórek mózgowych. Paxinos nie był w stanie zlokalizować go u zwierząt człekokształtnych, więc stąd wzięła się sugestia, że może odpowiadać za naszą precyzyjną kontrolę ruchów, w której ludzie są wyjątkowo dobrzy.

Wygląda na to, że nowo odkryta część mózgu ma bardzo ważną funkcję, ale ciężko będzie to udowodnić. Teraz czas na dalsze badania, które przeprowadzi Paxinos.

Badania George'a Paxinosa znajdują się pod tym adresem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3s3zne

Zobacz też: Cybersejf: ten pendrive to narzędzie przestępców

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3s3zne

ycipk-3s3zne
ycipk-3s3zne