Trwa ładowanie...
d1v0xln
CHIP

Naukowcy stworzyli grę, która odchudza

Wiele osób prowadzących siedzący tryb życia boryka się z problemem otyłości. Gracze dodatkowo spędzają godziny przed komputerem i telewizorem i często walczą z nadmiernymi kilogramami. Psychologowie z Uniwersytetów Exeter i Cardiff przeprowadzili badanie, które pokazało, że prosta gra komputerowa może pomóc w walce z otyłością.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naukowcy stworzyli grę, która odchudza
(chip.pl)
d1v0xln

Opracowana przez naukowców gra była naprawdę prosta. Polegała na wciskaniu odpowiednich przycisków, gdy na ekranie pokazywało się zdrowe jedzenie i nie reagowaniu, gdy prezentowane były słodkie i słone przekąski. Uczestników podzielono na dwie grupy. Pierwsza miała grać w opisany wyżej sposób, druga natomiast miała wciskać przyciski na każdym zdjęciu.

Rezultat dał naukowcom do myślenia. Po tygodniu codziennych sesji ochotnicy z pierwszej grupy stracili około 700 gramów, a w ciągu pół roku 2 kg. Dodatkowo ich dzienne spożycie kalorii zmalało o średnio 200 kcal. Uczestnicy drugiej grupy nie wykazali żadnych zmian w masie ciała.

Naukowcy sami przyznają, że proces badawczy jest dopiero w powijakach, ale efekty są obiecujące. Teraz psychologowie będą prowadzić kolejne eksperymenty. Zastrzegają jednak, że taki rodzaj "terapii odchudzającej" nie zastąpi tradycyjnych ćwiczeń i diety. Gra co najwyżej będzie mogła być traktowana jako dodatkowe wspomaganie w odchudzaniu.

d1v0xln

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple rozpoczął już produkcję iPhone'a 6s!

d1v0xln

Podziel się opinią

Share

d1v0xln

d1v0xln
Więcej tematów