Trwa ładowanie...
d1s9jni

Nauka przez zabawę – przedmioty dla dzieci ciekawych świata

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, dlatego zapewnienie im zabawy połączonej z nauką to strzał w dziesiątkę. Poniżej prezentujemy różne sprzęty i przedmioty, które im to umożliwią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dzieci są niezwykle zainteresowane otaczającym je światem
Dzieci są niezwykle zainteresowane otaczającym je światem (Shutterstock.com, Fot: Ilike)
d1s9jni

Mikroskopy i teleskopy – mikro- i makroświaty

To co nie jest widoczne gołym okiem, wywołuje duże zainteresowanie, zwłaszcza u najmłodszych. Rozległy wszechświat z mnóstwem gwiazd i planet oraz cząstki, z których zbudowane są wszystkie elementy naszego świata zawsze były przedmiotem zainteresowań naukowców, którzy przez swoje badania chcieli wyjaśnić prawidła rządzące każdym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Teleskopy i mikroskopy to nie urządzenia zarezerwowane jedynie dla nich. By zachęcić dzieci do obserwacji i wzbudzić w nich zainteresowanie biologią, fizyką, astronomią czy chemią, warto podarować im te urządzenia. Modele przeznaczone do samodzielnej obserwacji nie oferują takich możliwości, jakie oferują egzemplarze do zastosowania profesjonalnego, jednak potrafią spełnić potrzeby najmłodszych. Są to sprzęty, które kosztują zwykle kilkaset złotych.

Na naszej liście znalazły się zarówno teleskopy, jak i mikroskopy. Ceny tych sprzętów zaczynają się od ok. 200 zł i nie przekraczają 1000 zł.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Shutterstock.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com)

Zestawy doświadczalne – świetna zabawa gwarantowana

Zabawki, które ćwiczą wyobraźnię i logiczne myślenie oraz wymagają kreatywności, skupienia i wyciągania wniosków to idealne propozycje na prezent dla pociechy. My proponujemy zestawy doświadczalne, które zawierają przedmioty związane z różnymi dziedzinami nauki: chemią, fizyką, biologią, mechaniką czy elektroniką. Tego typu zabawki nie tylko pokazują, do czego służą różne przedmioty spotykane w życiu codziennym. Dzięki nim dziecko może zrozumieć, jak działają, jak są zbudowane i jakie prawa nauki nimi rządzą. Cena tych zestawów nie przekracza 300 zł.

dziecko patrzy przez lornetkę Shutterstock.com
dziecko patrzy przez lornetkę (Shutterstock.com, Fot: Rawpixel.com)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1s9jni

Podziel się opinią

Share
d1s9jni
d1s9jni
Więcej tematów