Trwa ładowanie...

Naucz się kodować z Microsoft - rusza globalna Godzina Kodowania

100 milionów uczniów z całego świata - tyle osób chcą zachęcić do nauki programowania Microsoft oraz Code.org w ramach akcji Godzina Kodowania (Hour of Code). Polska również aktywnie uczestniczy w tej globalnej inicjatywie, organizując bezpłatne szkolenia online dla uczniów, prowadzone przez trenerów Microsoft. Od dziś, przez cztery kolejne dni o godz. 18.00, każdy, kto zaloguje się na stronie akcji, będzie mógł wziąć udział w godzinnym kursie programowania.
Share
Naucz się kodować z Microsoft - rusza globalna Godzina Kodowania
Źródło: SXC.hu
d2bz0zm

8 grudnia rozpoczyna się Tydzień Edukacji Informatycznej, którego kluczową część stanowi Godzina Kodowania. To także dzień inauguracji nowego globalnego programu w ramach Microsoft YouthSpark –. Microsoft Imagine. W nawiązaniu do głównego hasła „Everybody starts somewhere” inicjatywa będzie dostarczać uczniom i studentom narzędzia, zasoby i doświadczenie, których potrzebują, aby zacząć realizować swoje innowacyjne pomysły i przekuwać je w rzeczywistość.

W akcji Godzina Kodowania biorą udział uczniowie z ponad 18. krajów. Między 8 a 12 grudnia Microsoft będzie uczył dzieci i młodzież programowania według scenariuszy przygotowanych dla każdej grupy wiekowej. Inicjatywa jest wspierana przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh.

d2bz0zm

Podziel się opinią

Share
d2bz0zm
d2bz0zm
Więcej tematów