Trwa ładowanie...

Nastolatek złamał zabezpieczenia iPhone'a 7 w 24 godziny

Jailbreak, czyli popularne "złamanie" iPhone'a, to termin towarzyszący smartfonom Apple od pierwszego modelu. Najnowszy iPhone 7 został już złamany.

Share
Nastolatek złamał zabezpieczenia iPhone'a 7 w 24 godziny
Źródło: Apple
d2zvx12

Zabezpieczenie przed instalowaniem nieautoryzowanych przez Apple aplikacji zostało złamane w najnowszym iPhonie 7. Zhakowanie "najlepszego i najbardziej zaawansowanego iPhone'a" zajęło 19-latkowi zaledwie 24 godziny.

Dorosły, ale jeszcze nastoletni haker, znalazł metodę na ominięcie wszystkich zabezpieczeń, jakie zastosowano w nowiutkim iPhonie 7, z działającym na jego pokładzie iOS 10. Złamał (ang. _ jailbrake _) wszystkie z nich i całkowicie przejął kontrolę nad nowym telefonem. Dzięki _ jailbreakowi _ 19-letni Luca Todesco, znany w sieci jako qwertyoruiop może teraz dosłownie zrobić ze swoim telefonem co tylko chce.

Jako dowód swojej udanej działalności hakerskiej Todesco zamieścił tweeta z uruchomionym na pokładzie iPhone'a 7 programem Cydia. Jak sam się chwali w serwisie _ Motherboard _, zainstalowanie pirackiego oprogramowania zajęło mu zaledwie 2. godziny.

d2zvx12

Wszystko wskazuje na to, że jailbreak, który opublikował Todesco, jest pierwszym, jaki udało się wykonać na iPhonie 7 z w pełni funkcjonalnym iOS 10. Mimo tego młodzieniec nie ma zamiaru dzielić się osiągnięciami swojej pracy i nie będzie publikował sposobu na złamanie iOS 10. Powodem, jak można się domyśleć, są pieniądze. Złamanie telefonu może być warte nawet 500 tys. dol.

Pomimo że Todesco nie ma zamiaru upubliczniać instrukcji, jak obejść zabezpieczenia nowego Apple iPhone'a 7. to tylko kwestią czasu jest, kiedy w sieci pojawi się instrukcja, jak samemu złamać nowy smartfon Apple'a.
LOP

d2zvx12

Podziel się opinią

Share
d2zvx12
d2zvx12
Więcej tematów