Trwa ładowanie...

Największy na świecie wodospad zbudowany przez człowieka. Mieści się na wieżowcu

Prawdopodobnie najmniej spodziewanym miejscem na znalezienie wodospadu jest centrum wielkiego miasta. A tu można się jednak zdziwić. W chińskim mieście Guiyang zbudowano wodospad na ścianie wieżowca.
Share
Wodospad tworzy niesamowitą tęczę w środku miasta
Wodospad tworzy niesamowitą tęczę w środku miastaŹródło: East News, Fot: ICHPL Imaginechina / Associated Press
d2s7hil

Na wieżowcu zarządzanym przez firmę Guizhou Ludiya Property Management Co., mieszczącym się w chińskim mieście Guiyang, powstał największy na świecie sztuczny wodospad. To nie przypadkowa lokalizacja dla tak wyjątkowej instalacji. Guiyang jest nazywane "leśnym miastem".

Wodospad rozpoczyna się na wysokości 108 metrów. Znajduje się w samym sercu biznesowego centrum miasta. Oprócz pięknego wyglądu, niesie za sobą także ogromne koszty. Wciągnięcie takiej ilości wody na taką wysokość kosztuje 800 juanów na godzinę, czyli około 440 zł. Z tego względu z wodospadu będzie korzystać się tylko na specjalne okazje.

d2s7hil

Za każdym razem, gdy wodospad zostanie włączony, będzie to trwało od 10 do 20 minut. Tak, aby zarówno nie marnować zbyt dużej ilości energii elektrycznej, jednocześnie zapewniając atrakcję mieszkańcom i gościom biznesowego centrum. Właściciel budynku twierdzi, że wodospad będzie wspaniałą atrakcją turystyczną.

Woda wykorzystywana do wodospadu pochodzi ze zbiornika umieszczonego w podziemnej części wieżowca. Zbiera się w nim "deszczówkę" oraz część oczyszczonej wody ze ścieków produkowanych przez wieżowiec. Właściciele informują, że posiadają cztery podziemne systemy przechowywania oraz oczyszczania wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s7hil

Podziel się opinią

Share
d2s7hil
d2s7hil
Więcej tematów