Największy na świecie wodospad zbudowany przez człowieka. Mieści się na wieżowcu

Największy na świecie wodospad zbudowany przez człowieka. Mieści się na wieżowcu
Źródło zdjęć: © East News | ICHPL Imaginechina / Associated Press
Arkadiusz Stando

24.07.2018 15:19, aktual.: 24.07.2018 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdopodobnie najmniej spodziewanym miejscem na znalezienie wodospadu jest centrum wielkiego miasta. A tu można się jednak zdziwić. W chińskim mieście Guiyang zbudowano wodospad na ścianie wieżowca.

Na wieżowcu zarządzanym przez firmę Guizhou Ludiya Property Management Co., mieszczącym się w chińskim mieście Guiyang, powstał największy na świecie sztuczny wodospad. To nie przypadkowa lokalizacja dla tak wyjątkowej instalacji. Guiyang jest nazywane "leśnym miastem".

Wodospad rozpoczyna się na wysokości 108 metrów. Znajduje się w samym sercu biznesowego centrum miasta. Oprócz pięknego wyglądu, niesie za sobą także ogromne koszty. Wciągnięcie takiej ilości wody na taką wysokość kosztuje 800 juanów na godzinę, czyli około 440 zł. Z tego względu z wodospadu będzie korzystać się tylko na specjalne okazje.

Za każdym razem, gdy wodospad zostanie włączony, będzie to trwało od 10 do 20 minut. Tak, aby zarówno nie marnować zbyt dużej ilości energii elektrycznej, jednocześnie zapewniając atrakcję mieszkańcom i gościom biznesowego centrum. Właściciel budynku twierdzi, że wodospad będzie wspaniałą atrakcją turystyczną.

Woda wykorzystywana do wodospadu pochodzi ze zbiornika umieszczonego w podziemnej części wieżowca. Zbiera się w nim "deszczówkę" oraz część oczyszczonej wody ze ścieków produkowanych przez wieżowiec. Właściciele informują, że posiadają cztery podziemne systemy przechowywania oraz oczyszczania wody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)