Trwa ładowanie...
d3j6apo

Największy bezimienny obiekt Układu Słonecznego. Odkrywcy szukają nazwy

W dalekiej otchłani Układu Słonecznego znajduje się sporych rozmiarów planetoida. Naukowcy mają pewien problem i potrzebują pomocy wszystkich. Trzeba nadać jej nazwę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Układ Słoneczny ma jeszcze wiele nienazwanych obiektów
Układ Słoneczny ma jeszcze wiele nienazwanych obiektów (https://2007or10.name)
d3j6apo

W większości przypadków obiekty znajdujące się w przestrzeni kosmicznej są nazywane przez ich odkrywców. W przypadku okrytej w 2007 roku planetoidy 2007 OR10 jest trochę inaczej. Po prostu nikt nigdy jej nie nazwał. Aktualnie jest największym nienazwanym obiektem Układu Słonecznego.

Na początku odkrywcy 2007 OR10 nieoficjalnie nazywali ją "Królewną Śnieżką". Nazwa pochodziła od rzekomego koloru powierzchni planetoidy. Niestety, po kolejnych badaniach okazało się, że nie jest wcale biała, ale czerwona. Może powinni ją nazwać "Czerwonym Kapturkiem".

Naukowcy skonsternowani brakiem pomysłów postanowili szukać pomocy w internecie. Aktualnie wybór nazwy dla planetoidy jest już praktycznie na ostatnim szczeblu. Na stronie 2007 OR10 znajdziecie ankietę, gdzie możecie zagłosować na jedno z trzech imion dla tej kosmicznej skały.

d3j6apo

Za odkrycie 2007 OR10 odpowiadają Meg Schwamb, Mike Brown i David Rabinowitz. Planetoida znajduje się w regionie Pasu Kuipera i należy do grupy masywnych obiektów transneptunowych. Średnica tego obiektu to około 1535 km.

Zobacz też: Polska podpisała porozumienie z USA. Wielki krok branży kosmicznej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j6apo

Podziel się opinią

Share

d3j6apo

d3j6apo
Więcej tematów