WP

Najstarsza kobieta na świecie była… oszustką? Rosjanie oskarżają

Jeanne Calment to najstarsza osoba jaka kiedykolwiek żyła. Gdy zmarła miała 122 lat i 164 dni. To oficjalna wersja, z którą nie zgadzają się rosyjscy naukowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeanne Calment w wieku 20 lat, 1895
Jeanne Calment w wieku 20 lat, 1895 (Wikipedia)
WP

Jeanne Calment zmarła w 1997 roku, przeżywszy 122 lat i 164 dni. Jest jedyną osobą w historii, która ponad wszelką wątpliwość przekroczyła wiek 120 lat. Na Wikipedii czytamy, że "długość jej życia została dokładnie udokumentowana naukowo". Co innego na ten temat sądzą rosyjscy naukowcy. Według nich Jeanne Calment nie tylko nie przeżyła 122 lat, ale zmarła, zanim przekroczyła "setkę".

Nikolai Zak z Uniwersytetu Moskiewskiego uważa, że Jeanne Calment to tak naprawdę… Yvonne, jej córka. Kobieta miała przejąć tożsamość zmarłej matki, aby nie płacić podatku od spadku. Według Rosjanina, Yvonne umarła mając 99 lat, zaś jej matka - za którą się podawała - dożyła 54 lat. Prawdziwa telenowela.

Francuzka Jeanne Calment przeżyła 122 lata Youtube.com
Podziel się
WP

Rosyjski naukowiec uważa, że od dawna miał wątpliwości co do podawanego przez kobietę wieku. Jego zdaniem to niemożliwe, żeby mająca przeszło 120 lat osoba siedziała bez pomocy innych i nie miała nawet śladu demencji.

Według oficjalnych dokumentów, Yvonne zmarła w 1934 roku. Francuzi nie mają wątpliwości co do ich prawdziwości. Żeby jednak wyjaśnić sprawę, przeprowadzona zostanie ekshumacja zwłok i badanie ciał. Gdyby okazało się, że Rosjanin miał rację, miano najstarszej osoby na świecie przypadnie zmarłej w 1999 roku Amerykance. Sarah Knauss dożyła 119 lat.

źródło: rp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP