Najnowszy smartfon Apple – kiedy premiera?

Najnowszy smartfon Apple – kiedy premiera?27.07.2022 12:56
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Interesuje Cię najnowszy smartfon Apple? Kiedy właściwie odbędzie się premiera iPhone 14? W jakich wersjach smartfon będzie dostępny? Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Najnowszy smartfon Apple – kiedy premiera?
  2. Co wiemy o Apple iPhone 14?
  3. W jakich wersjach będą najnowsze smartfony Apple?

Czekasz na premierę nowego iPhone? Interesują Cię najnowsze smartfony od Apple? Co już wiemy o produktach, które ukażą się jesienią 2022 roku? Jeśli szukasz informacji na temat najnowszych telefonów od marki Apple, znajdziesz je w dzisiejszym artykule. 

Najnowszy smartfon Apple – kiedy premiera?

W 2022 roku na rynku pojawią się nowe smartfony Apple. Kiedy właściwie odbędzie się premiera iPhone 14? Niestety, według informacji podanych między innymi na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-kiedy-premiera-iphone-14.bhtml oficjalna data nie została jeszcze przez markę z Cupertino podana. Należy się jednak spodziewać, że premiera odbędzie się jesienią.      

Na przestrzeni lat premiera nowych iPhone’ów z reguły odbywała się w drugim tygodniu (pełnym) września – najczęściej we wtorek. Jeśli marka Apple również i w tym roku postawi na taką datę, data konferencji powinna przypadać na 13 września. Nie można również wykluczać dnia następnego – a mianowicie 14 września, gdyż konferencje Apple były w sumie organizowane także w środę. Na oficjalną datę premiery musimy jednakże jeszcze trochę poczekać. 

Kiedy natomiast ruszy przedsprzedaż iPhone 14? Jeśli konferencja faktycznie odbędzie się 13 czy 14 września, przedsprzedaż powinna wystartować 16 września. Biorąc pod uwagę fakt, że przed iPhone 7 nowe smartfony Apple prezentowane były w tygodniu, który następował po święcie pracy – a mianowicie po 03.09 – przedsprzedaż mogłaby ruszyć 9 września. Sam event odbyłby się wtedy 6 lub 7 września. W sklepach natomiast najnowszy smartfon Apple powinien pojawić się tydzień po rozpoczęciu przedsprzedaży – zatem 16 albo 23 września. Ale tak jak wspominaliśmy, na oficjalne informacje dotyczące premiery i przedsprzedaży musimy poczekać. 

Co wiemy o Apple iPhone 14?

Co właściwie wiemy o iPhone 14? Ze wstępnych informacji dowiedzieliśmy się, że Apple chce zrezygnować z notcha. Niestety, nie dotyczy to każdego wariantu iPhone 14. Bez notcha mają prawdopodobnie pojawić się jedynie modele Pro. W Internecie pojawiły się również wiadomości, że wyglądem iPhone 14 ma nieco przypominać iPhone’a 4. Boki obudowy prawdopodobnie będą wykonane z tytanu. To sprawi, że iPhone 14 będzie jednocześnie lekki i bardzo odporny.

W przypadku specyfikacji nie należy doszukiwać się rewolucji. Oczywiście, najnowsze smartfony od Apple dostaną ulepszone podzespoły, co ma zagwarantować jeszcze wyższą wydajność oraz być może poprawi żywotność baterii. Warto mieć jednak na uwadze, że wielu specjalistów uważa, że nowe procesory dostaną jedynie modele Pro.

Według przecieków nowy iPhone 14 ma mieć aparat, który umożliwi nagrywanie wideo w rozdzielczości 8K. Możliwe, że aparaty będą wyposażone również w autofocus. Oczywiście, należy pamiętać, że takie opcje czy ulepszenia, jeśli się pojawią, to zapewne w droższych wersjach iPhone 14. 

Jest spora szansa, że Apple wprowadziło także częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. Tu znów mamy złą wiadomość dla osób, które są zainteresowane zakupem podstawowego smartfona. Ten parametr prawdopodobnie otrzymają jedynie modele Pro. 

W jakich wersjach będą najnowsze smartfony Apple?

W jakich wersjach będzie dostępny najnowszy smartfon Apple? Wiele źródeł informuje o tym, że iPhone 14 pojawi się w aż 4 wariantach. A mianowicie iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Jest spora szansa, że w tym roku Apple całkowicie zrezygnuje z iPhone Mini. Ten mały smartfon ma być zastąpiony iPhone 14 Max, którego przekątna ekranu wynosi 6,7 cala. Standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Pro będą miały ekran o przekątne 6.1 cala.

W Internecie aktualnie można znaleźć wiele przecieków dotyczących specyfikacji poszczególnych wersji iPhone 14. Warto się z nimi zapoznać, ale pamiętaj o tym, że są to głównie spekulacje. Oficjalną specyfikację poznamy dopiero na premierze, która odbędzie się już jesienią 2022 roku! Smartfony iPhone swoimi możliwościami od lat zachwycają użytkowników z całego świata. Nic więc dziwnego, że dla Apple iPhone to jeden z najważniejszych produktów i firma dokłada niezbędnych starań do tego, aby nowe telefony były coraz lepsze. Każdy kolejny telefon iPhone ma więcej pamięci i lepsze podzespoły. Należy również pamiętać, że telefony iPhone jako pierwsze często wprowadzają funkcje, które później kopiuje konkurencja. Podobnie zresztą jest również z innymi urządzeniami Apple.

Istotnym argumentem przemawiającym za tym, aby przesiąść się na telefony Apple jest również świetny ekosystem Apple. Bezpieczny system operacyjny idealnie się synchronizuje z komputerami z rodziny MacBook oraz tabletami iPad. Nowy iPhone będzie miał wyświetlacz OLED, a wydajny sześciordzeniowy procesor Apple pozwoli uruchamiać nawet najbardziej wymagające aplikacje. Dodając do tego bezprzewodowe ładowanie, obiektyw szerokokątny, zapis wideo w formacie Dolby Vision oraz dopracowany tylny aparat, wychodzi jeden z najlepszych telefonów, jakie w najbliższych miesiącach pojawią się w sprzedaży. Nic więc dziwnego, że zdaniem wielu użytkowników na rynku smartfonów od lat jest najlepszy iPhone. Nowy ekran OLED z czytnikiem linii papilarnych i wydajne podzespoły, w które zostaną wyposażone nadchodzące modele iPhone na pewno to potwierdzą.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie