Najnowszy projekt Elona Muska to samolot

Wyliczmy szybko: PayPal, Tesla, SpaceX, ostatnio Hyperloop, nie licząc jakichś mniejszych projektów typu gigantyczna fabryka akumulatorów. Ale to najwyraźniej wciąż za mało, Elon Musk ma już w zanadrzu nowe pomysły i projekty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy projekt Elona Muska to samolot
(chip.pl)

Wszystko to wydarzyło się wtedy, gdy Elon Musk pojawił się niespodziewanie w czasie rozdawania nagród w konkursie Hyperloop, mającym na celu opracowanie pojazdów (bardziej precyzyjnie: gondoli, kapsuł), jakimi - być może już niedługo - będzie się można przemieszczać pomiędzy Los Angeles i San Francisco, oczywiście z niesamowitą prędkością i w niesamowicie krótkim czasie.

Po przemówieniu jeden ze słuchaczy zapytał Muska, jaki będzie jego następny projekt. A Elon Musk tym właśnie różni się od przeciętnym biznesmenów, którzy zachowaliby w takiej sytuacji kamienną twarz i opowiedzieli coś o nieustającym dążeniu do rozwoju, progresu i konsolidacji, że... odpowiedział na to pytanie całkiem konkretnie.

- Mam teraz pomysł stworzenia firmy zajmującej się produkcją samolotów z napędem elektrycznym. Myślę, że to będzie całkiem fajne zrobić supersoniczny, elektryczny samolot, wyposażony w system pionowego startu i lądowania. Mam już nawet w głowie projekt takiego pojazdu - powiedział Musk.

Brzmi to jak przechwałki szaleńca, prawda? Cóż, ludzie zwykle właśnie w ten sposób reagują na kolejne pomysły i projekty Elona Muska. Projekty, które później z sukcesem realizuje.

Przemówienie Elona Muska podczas ceremonii wręczania nagród w konkursie na kapsułę Hyperloop możecie zobaczyć tutaj:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **Najnowszy projekt Elona Muska to samolot**

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.