Trwa ładowanie...
d4lya7b

Najnowsza aktualizacja MacBooków usuwa informację o pozostałym czasie baterii

Wraz z premierą najnowszych laptopów MacBook Pro, ich użytkownicy narzekali na niedokładne informacje o pozostałym czasie pracy na baterii. Wskazania potrafiły się zmieniać w zależności od tego, co użytkownik robił na komputerze. Apple postanowiło rozwiązać ten problem… usuwając całkowicie tę informację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowsza aktualizacja MacBooków usuwa informację o pozostałym czasie baterii
(Materiały prasowe)
d4lya7b

Większość laptopów, gdy zostanie odłączona od zasilania, pokazuje, ile czasu orientacyjnie pozostało do całkowitego wyczerpania baterii. Taka opcja była także dostępna w komputerach firmy Apple. Informacja o tym, ile zostało czasu, pojawiała się po kliknięciu ikonki baterii na pasku. Razem z najnowszą aktualizacją (macOS Sierra 10.12.2) ta opcja znika. Według portalu The Verge, który rozmawiał z przedstawicielem Apple’a,* funkcja ta została usunięta, bo i tak działała niedokładnie.* Według Apple’a ma na to wpływ zróżnicowane obciążenie procesora, który dostosowuje się do zadań, jakie mu narzuca użytkownik.

flickr.com
Podziel się

Nie jest to jedyny problem z baterią w nowych MacBookach Pro. Ich użytkownicy narzekają na zdecydowanie krótszy czas pracy na baterii niż obiecane przez Apple'a 10 godzin. Redaktorom The Verge udało się wyciągnąć z nowych laptopów średnio 6 godzin.

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b