Najlepszy sposób na suszenie w mieszkaniu. Suszarki automatyczne, które ułatwią ci życie

Najlepszy sposób na suszenie w mieszkaniu. Suszarki automatyczne, które ułatwią ci życie

Najlepszy sposób na suszenie w mieszkaniu. Suszarki automatyczne, które ułatwią ci życie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
18.01.2021 17:11, aktualizacja: 06.03.2024 21:13

Intuicyjne i proste w obsłudze suszarki automatyczne pomogą z nadmiarem nieświeżych, brudnych oraz przepranych już ubrań. Te przydatne sprzęty są coraz tańsze. W szczególności doceniają je rodziny z dziećmi oraz osoby, które wykonują pracę, w której częściej brudzą odzież.

Koniec z rozstawioną suszarką

Sezon na suszenie prania wewnątrz mieszkań trwa w najlepsze. Szczęśliwi posiadacze dużych domów, większych mieszkań z suszarnią jako osobne pomieszczenie albo innych miejsc, gdzie kolejny załadunek prania można wygodnie rozwiesić, nie zawsze znają dylematy mieszkańców niewielkich mieszkań. Gromadząca się na ścianach i oknach wilgoć, brak miejsca na rozwieszenie kolejnej partii prania czy wolniej schnące ubrania stopniowo nabierające nieprzyjemnego zapachu - to tylko wybrane problemy z suszeniem prania w małych mieszkaniach.

Dzięki pralkosuszarkom i suszarkom montowanym na specjalnych stelażach na zwykłych pralkach można zaoszczędzić dużo miejsca, czasu, zbędnych zadań, a także skutecznie i wydajnie suszyć ubrania. Ci, którzy chcą oszczędzić sobie kłopotliwego rozwieszania, zdejmowania i przekładania suszących się rzeczy oraz widoku wszechobecnych sznurków, a nawet sporej części prasowania, mogą suszyć w tym samym urządzeniu, w którym zostały uprane. Jeśli niedawno pralka została wymieniona na nową, mogą dokupić osobną suszarkę automatyczną. Nowoczesne suszarki w niedrogim wydaniu kupimy teraz nawet za mniej niż 1 tys. zł, a ciche i mocne modele znanych marek za ok. 1,8 tys. do 2,4 tys. zł.

Suszenie prania w XXI wieku

Cicha, energooszczędna i łatwa w obsłudze suszarka to duża oszczędność przestrzeni, bez konieczności obwieszania suszarek i kaloryferów bielizną, którą w zakłopotaniu szybko chowamy, kiedy pojawią się niespodziewani goście. Z wyglądu przypomina pralkę, ale pojemność jej bębna jest najczęściej nieco mniejsza, nie wysuszysz w niej więc całego wsadu prania pojemnego modelu. Istotną zmianą w jakości suszenia, którą można zaobserwować w ciągu ostatnich lat, czyli w czasie, kiedy suszarki pojawiły się na naszym rynku i stopniowo stawały się dostępne cenowo, jest dostosowanie programów suszenia do różnych rodzajów tkanin tak, aby pod wpływem obrotów bębna i ciepłego powietrza nie uległy uszkodzeniu. Dodatkowo poprawie uległ ich poziom głośności, co doceniają rodzice małych dzieci, zmniejszył się też koszt zużywanej energii (pierwsze modele generowały spore koszty).

Bez biegania z praniem po mieszkaniu - pralkosuszarki

Korzystanie z pralkosuszarki nie oznacza przełączenia trybu prania w suszenie, choć pranie i suszenie odbywa się w tym samym bębnie. Aby urządzenie było w stanie ogrzać odwirowane, ale jeszcze wilgotne ubrania, a następnie odprowadzić nadmiar zgromadzonej wilgoci, należy częściowo opróżnić bęben. W ten sposób suszenie będzie bardziej wydajne, a my będziemy mogli skorzystać z jednego z optymalnych programów pracy.

Pralkosuszarki posiadają podobne parametry prania do zwykłych pralek, a jako suszarki najczęściej mają dwa tryby prace: suszenie "do szafy" oraz suszenie "do prasowania", ewentualnie suszenie bawełny i włókien syntetycznych. Pierwszy program trwa nieco dłużej, nie możemy go przyspieszyć, ale ubrania wyjęte tuż po zakończeniu pracy urządzenia nadają się do powieszenia na wieszaku bez konieczności dodatkowego wygładzania zabrudzeń. Druga opcja suszenia jest często nieco szybsza, wyjmujemy ubrania całkiem wysuszone w dość krótkim czasie, ale ze względu na przyspieszony tryb pracy i zastosowaną w procesie suszenia wyższą temperaturę mogą one wymagać dodatkowego prasowania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie