Trwa ładowanie...

Najlepszy radiowóz świata? Naszpikowane elektroniką auto

Nowojorska policja w najbliższym czasie dostanie całą flotę nowoczesnych radiowozów. Pierwszy prototyp już krąży po ulicach miasta i świetnie się spisuje. Nowe samochody posiadają rozwiązania technologiczne, które czynią z nich prawdziwe radiowozy przyszłości.
Share
Najlepszy radiowóz świata? Naszpikowane elektroniką auto
Źródło: © mario beauregard - Fotolia.com
d2xy5ye

Wprowadzenie nowoczesnych technologii w pojazdach nowojorskiej policji jest wynikiem audytu prowadzonego od 201. roku. Magistrat amerykańskiej metropolii zatrudnił zewnętrzną firmę konsultacyjną, której zadaniem było wskazanie obszarów i zaproponowanie projektów, które unowocześnią i usprawnią pracę policjantów. Nowe radiowozy są jednym z 260 pomysłów, powstałych w wyniku prac konsultantów.

Pierwszy prototyp "inteligentnego" radiowozu krąży po ulicach Nowego Jorku już od około roku - przypisany jest do posterunku w Brooklyn Heights. Pomysł modernizacji pojazdu polega przede wszystkim na jego integracji z nowym systemem policji, który zbiera wszystkie możliwe informacje i wyłuskuje z nich dane, mogące wskazywać na popełnienie przestępstwa.

W związku z powyższym, nowe radiowozy wyposażone są w zamontowane na bagażniku kamery, które identyfikują wszelkiego rodzaju napisy i numery: tablice rejestracyjne, nazwy ulic, sklepów itp. Dodatkowo, samochody posiadają wbudowane w szyby czujniki jakości powietrza, które pozwalają wykryć ewentualne skażenie. W niedalekiej przyszłości do tych rozwiązań mają jeszcze dołączyć wbudowane w desce rozdzielczej skanery siatkówki i czytniki linii papilarnych. Wszystkie dane zbierane przez zamontowane w radiowozie sensory są automatycznie wysyłane do wspomnianego systemu komputerowego, który je analizuje i w czasie rzeczywistym dostarcza informację zwrotną funkcjonariuszom w terenie.

Projekt modernizacji nowojorskiej policji rozpisany jest na najbliższe 6 lat, ale ponieważ pierwszy prototyp radiowozu oraz system komputerowy już się sprawdzają, zapewne nowe samochody wyjadą na ulice dużo szybciej.

Źródło: The Wall Street Journal

CB Radia i anteny w atrakcyjnych cenach na Allegro. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d2xy5ye

Podziel się opinią

Share
d2xy5ye
d2xy5ye
Więcej tematów