Trwa ładowanie...

Najlepsze oferty dla firm. Sprawdzamy, co oferują operatorzy komórkowi

Biorąc pod uwagę, jak znakomite oferty abonamentowe za niewielkie pieniądze może wykupić osoba prywatna, w ofertach firmowych trudno zostać czymś szczególnie zaskoczonym. Co nie znaczy, że operatorzy nie próbują nas do siebie przekonać.

Share
Najlepsze oferty dla firm. Sprawdzamy, co oferują operatorzy komórkowi
Źródło: Pixabay.com
d3vw6nr

Silna podstawa

Na przykład w Orange ciekawie z perspektywy prowadzenia nowoczesnej firmy prezentują się pakiety łączone różnych usług Orange Love. Za 84,88 zł miesięcznie + VAT można mieć nowoczesne łącze światłowodowe o prędkości ściągania 100 Mb/s (a jeśli to nadal za mało, to dostępne jest również 300 Mb/s) oraz dwa plany Biz Krajowy z 10 GB w kraju i 3 GB w Unii Europejskiej oraz nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-sami w Polsce i UE.

Orange
Źródło: Orange

T-Mobile (jak również inni operatorzy) oferuje dla firm specjalne ceny telefonów komórkowych. Na przykład, podpisując dwuletnią umowę na abonament Jump! Profirma XL wartości 149,99 zł miesięcznie, iPhone'a 7 o pojemności 32 GB możemy wziąć za 299 zł, a LG G6 za 9 zł. Przy niższym abonamencie 59,99 zł (abonament Jump! Profirma M) Samsunga A3 z 2017 roku można kupić za 149 zł. A za 20 zł więcej miesięcznie w abonamencie (Profirma M Specjalna) już flagowy Huawei P9 za 199 zł.

T-mobile
Źródło: T-mobile

Zgodnie ze swoją strategią łączenia usług w pakiety, Plus zachęca z kolei właścicieli firm do przenoszenia do nich innych usług. Oprócz telefonu możemy więc w Plusie, na przykład, wybrać tamtejszego dostawcę prądu, zarządzać księgowością firmy, a nawet jej bezpieczeństwem w ramach pakietu Bezpieczna Firma. To zestaw kamer internetowych do monitoringu, pakiet danych 200 MB i przechowywanie nagrań przez 3 dni od ich zarejestrowania. Ceny zależą od tego, ile usług połączymy. Teoretycznie im więcej, tym więcej oszczędzamy, ale zawsze trzeba sobie zadać pytanie, czego realnie się potrzebuje.

Polkomtel
Źródło: Polkomtel

W Play pakiet Perfect Box oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet oraz maksymalnie 3,39 GB internetu w Unii. Gratis dostajemy jeszcze muzycznego Tidala na dwa lata i filmowego Showmaksa na rok. Ciekawe w tej ofercie są możliwości wykupienia dodatkowych numerów na przykład dla pracowników firmy. Podstawowy abonament kosztuje 40 zł miesięcznie, ale jeśli weźmiemy jednocześnie 4 numery (w tym jeden przeniesiony), to zapłacimy jedynie 108 zł miesięcznie (27 zł za numer).

Play
Źródło: Play

Podobny pomysł ma Virgin mobile, ze swoim pakietem dla kilku kart SIM. W tym przypadku podstawowy numer płaci 7,32 zł, 11,17 zł lub 15,02 zł + VAT, a kolejne w ramach firmy są o 50 proc. tańsze. W pakiecie znajdują się nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz pakiety internetowe 3 GB, 8 GB lub 15 GB.

Virgin Mobile
Źródło: Virgin Mobile

Opcje dodatkowe

Darmowe rozmowy, wiadomości tekstowe i obrazkowe oraz pakiety internetowe dzielone między Polską, a innymi krajami Unii Europejskiej, są już dzisiaj standardem. Co może dodatkowo zainteresować małych przedsiębiorców, to usługi przewidziane specjalnie dla nich.

W ofercie operatorów pojawiają się na przykład:

  • pakiet serwisowy zawierający między innymi firmowy VPN i pomoc techniczną eksperta (np. Orange)
  • przestrzeń dyskowa w chmurze na firmowe pliki (np. T-Mobile)
  • nielimitowany Internet LTE dla firm (np. Play)
  • opcje marketingowe – czyli na przykład wysyłka spersonalizowanych SMS-ów do klientów swojej firmy (np. Plus)
  • elektroniczna aplikacja do samodzielnego zarządzania usługami mobilnymi w firmie - czyli mobilny dostęp między innymi do faktur, dokumentacji firmowej i wykazu kosztów usług mobilnych (np. Orange)
  • hosting oraz szablon sklepu internetowego (np. T-Mobile)
  • centralka telefoniczna z wirtualną recepcjonistką, która zaprezentuje ofertę firmy dzwoniącym klientom (np. Plus)
  • wyszukiwanie telefonu pracownika (np. Play)
  • narzędzia do prowadzenia wideokonferencji (np. Multimedia Polska)
  • bezpłatna usługa "5 bezpłatnych numerów” i 500 minut na połączenia na numery stacjonarne (np. Orange)
d3vw6nr

Oferty firmowe nie odbiegają już tak drastycznie od indywidualnych jak przed kilkoma laty. onkurencja na rynku telekomów sprawiła, że zakres usług i liczba gratisów w jednym i drugim sektorze znacznie wzrosła. Usługi dodatkowe mające wspomagać działanie firmy oraz specjalne oferty na tańszy sprzęt są jednak nadal ciekawym dodatkiem dla właścicieli małych i średnich firm.

Advertisement
d3vw6nr

Podziel się opinią

Share
d3vw6nr
d3vw6nr
Więcej tematów