Najlepsza lustrzanka Canona, jaka kiedykolwiek powstała

Najlepsza lustrzanka Canona, jaka kiedykolwiek powstała

Najlepsza lustrzanka Canona, jaka kiedykolwiek powstała
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.02.2016 10:01, aktualizacja: 20.07.2016 13:56

Canon zaprezentował dziś nową, flagową lustrzankę, która łączy w sobie jakość obrazu, wysoką rozdzielczość i szybkość pracy - EOS-1D X Mark II.

Najbardziej zaawansowany model Canona wyznacza nowy standard w zakresie prędkości fotografowania - 1. klatek na sekundę z działającym ustawianiem ostrości i pomiarem ekspozycji na każdej klatce oraz 16 klatek na sekundę trybie Live View. EOS-1D X Mark II powinien sprawdzić się zatem podczas dokumentowania szybko poruszających się obiektów - zarówno w fotografii sportowej, jak i przyrodniczej.

EOS-1. X Mark II został wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 20,2 MP oraz nowy tryb Al Servo AF III+, który umożliwia nagrywanie filmów 4K z szybkością do 60p. Dzięki zastosowaniu szerokiego zakresu ISO – od 100 do 51200 (z możliwością rozszerzenia do zakresu 50-409600) - aparat sprawdzi się w dobrych warunkach oświetleniowych, ale także powinien bez problemu umożliwić działanie praktycznie w ciemności.

Nowy Canon został wyposażony w ulepszony, 61-punktowy system AF z 41-punktami krzyżowymi, który pokrywa szeroki obszar i pozwala złapać ostrość także przy słabym świetle (-3 EV). Dodatkowo, po raz pierwszy system AF oferuje wsparcie dla przysłony f/8 z wykorzystaniem wszystkich 6. punktów, podczas pracy z wybranymi konwerterami czy teleobiektywami.

Najnowszy model oferuje doceniane przez profesjonalistów technologie, takie jak EOS iTR i AF Case, a dodatkowo został wyposażony w tryb AI Servo AF III+, który poprawia czułość śledzenia ruchu w sytuacjach, gdy zmiana kierunku poruszania się obiektu może wystąpić niespodziewanie, np. podczas fotografowania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Nowa lustrzanka została wyposażona w wspomagającą system AF, nową matrycę pomiarową 360. RGB+IR, co powinno przłożyć się na lepsza ekspozycję i wykrywanie obiektu. Dzięki funkcji wykrywania migotania światła fluorescencyjnego, aparat dobrze radzi sobie np. podczas fotografowania wydarzeń odbywających się w halach sportowych.

Canon rejestruje serie zdjęć z prędkością do 1. klatek na sekundę z AF/AE na każdej klatce i zapisem w formacie RAW. Fotografowie, którzy potrzebują wyższej prędkości, mogą wykonać do 16 ujęć na sekundę w trybie Live View i bez AF. Przy zastosowaniu karty CFast 2.0, lustrzanka pozwoli na zapis dowolnej ilości JPEG-ów i 170 plików RAW w trybie ciągłego fotografowania z wysoką prędkością.

EOS-1. X Mark II charakteryzuje się bardzo wysoką czułością. Dzięki zastosowaniu dwóch nowych procesorów „DIGIC 6+”, przetwarzanie danych obrazu odbywa się bardzo szybko. Udoskonalona konstrukcja lustra ogranicza opóźnienia migawki i wibracje lustra, zapewniając stałą jakość przy fotografowaniu z dużą szybkością.

Twórcy filmowi mogą rejestrować obraz 4. (4096x2160) ze zróżnicowaną prędkością zapisu aż do 60p na karcie CFast 2.0. Lustrzanka umożliwia także nagrywanie w jakości Full HD (1920x1080p) z prędkością 120 klatek na sekundę, co idealnie sprawdza się podczas rejestrowania materiału w zwolnionym tempie. Dodatkowo, z materiałów wideo 4K nagranych z prędkością 60 klatek na sekundę można uzyskać zdjęcia w rozdzielczości 8,8 MP.

Zastosowanie technologii Dual Pixel CMOS AF i Movie Servo AF sprawia, że operatorzy mogą w pełni korzystać z szybkiego i płynnego systemu ustawiania ostrości podczas nagrywania zarówno w 4K, jak i Full HD, a dotykowy panel LCD ułatwia ustawienie ostrości na wybranym obiekcie.

Znaczniki GPS zapisywane są w danych EXIF, co pozwala dokładnie określić miejsce wykonania każdej fotografii. Dzięki przewodowej łączności Ethernet LAN oraz złączu SuperSpeed USB 3.0 użytkownik ma wybór, czy zdjęcia udostępniane będą za pośrednictwem FTP’a czy przesyłane na komputer. Dodatkowo, nowy bezprzewodowy transmiter WFT-E8. wspiera standard 802.11ac (pasmo 5 GHz).

EOS-1DX Mark II posiada ulepszony grip i przyciski rozmieszczone tak, aby zapewnić precyzyjną kontrolę i swobodę obsługi. Lustrzanka jest odporna na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Celownik optyczny Intelligent Viewfinder II zapewnia prawie 10. proc. pokrycia kadru i pozwala wyświetlić informacje o parametrach zdjęcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)