Trwa ładowanie...
d2m339p

Najbardziej zaawansowane technologicznie myśliwce świata w Polsce

Dwa amerykańskie myśliwce 5. generacji F-22 Raptor wylądowały w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Te niezwykłe maszyny mogą być zakupione tylko przez jeden kraj na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-22 Raptor, myśliwiec piątej generacji
F-22 Raptor, myśliwiec piątej generacji (Materiały prasowe, Fot: U.S. Air Force photo by Senior Airman Gustavo Gonzalez)
d2m339p

Informację potwierdziły zarówno Ministerstwo Obrony Narodowej jak i amerykański US Air Force - informuje Defence24.* Obecność Raptorów w Polsce jest częścią treningu* i współdziałania pomiędzy jednostkami lotniczymi NATO.

Samoloty F-22 Raptor przyleciały z bazy Joint Base Langley-Eustis w stanie Wirginia. Najpierw pojawiły się w Wielkiej Brytanii. Z lotniska w Powidzu udadzą się do innych europejskich baz.

Myśliwce F-22 Raptor to jedyne, obok wprowadzanych F-35 Lightning II, samoloty bojowe 5. generacji. Zostały zbudowane w technologii stealth co czyni je trudno wykrywalnymi dla radarów. Z powodu wykorzystania nowoczesnych technologii żaden kraj oprócz z Stanów Zjednoczonych nie może kupić tego myśliwca.

d2m339p

Podziel się opinią

Share
d2m339p
d2m339p
Więcej tematów