Nagrał film 4K ukazujący Ziemię z kosmosu bez wychodzenia z domu

Nagrał film 4K ukazujący Ziemię z kosmosu bez wychodzenia z domu23.06.2015 12:16
Nagrał film 4K ukazujący Ziemię z kosmosu bez wychodzenia z domu
Źródło zdjęć: © YouTube / Dmitry Pisanko

Filmy zrealizowane techniką poklatkową najlepiej oddają procesy, które w rzeczywistości trwają znacznie dłużej niż na zmontowanym obrazie - zachody słońca, wzrost roślin czy też ruchy ciał niebieskich skrócone do kilkudziesięciu sekund ukazują piękno przemijania i siłę natury. Do ich wykonania potrzebny jest nie tylko dobry sprzęt, ale też i dużo cierpliwości.

Materiał, który widzicie poniżej jest wyjątkowy. Dmitry Pisianko zmontował go bowiem samodzielnie z publicznie dostępnych fotografii Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wybór 9. 623 zdjęć zajął autorowi tydzień, natomiast obróbka w Adobe Premiere Pro i After Effects, która obejmowała odszumianie, korektę kolorystyczną i całościowy montaż pochłonęła cały miesiąc. Pozostawało "tylko" dobrać odpowiednią muzykę. I choć wydawać by się mogło, że to najłatwiejszy krok ze wszystkich to autor spędził aż trzy miesiące na poszukiwaniu odpowiedniego podkładu muzycznego.

W efekcie 40-minutowa kompilacja w rozdzielczości 4. zajęła 109 GB, ale Pisianko opublikował krótszy fragment zawierający najpiękniejsze i najciekawsze ujęcia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung wynajduje głośnik na nowo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)