Trwa ładowanie...

Nadzór nad PlayStation w ramach walki z terroryzmem

Włosi w ramach walki z terroryzmem zaostrzają kontrole nowych kanałów komunikowania się, w tym za pośrednictwem playstation- zapowiedział w czwartek minister sprawiedliwości Andrea Orlando. Jego resort przeznaczy na nadzór informatyczny 150 milionów euro.

Share
Nadzór nad PlayStation w ramach walki z terroryzmem
Źródło: Materiały prasowe
d26ufmu

Włosi w ramach walki z terroryzmem zaostrzają kontrole nowych kanałów komunikowania się, w tym za pośrednictwem PlayStation- zapowiedział w czwartek minister sprawiedliwości Andrea Orlando. Jego resort przeznaczy na nadzór informatyczny 150 milionów euro.

Decyzję o nadzorowaniu systemów komunikacji, prowadzonej przy wykorzystaniu konsoli podjęto podczas zorganizowanej przez resort sprawiedliwości narady na temat nowych metod walki z terroryzmem. Włoski rząd zdecydował się na ten krok związku z hipotezami, że terroryści, którzy dokonali niedawnych zamachów w Paryżu, kontaktowali się ze sobą za przez playstation nowej generacji.

Ten rodzaj wymiany wiadomości był dotąd poza kanałami monitorowanymi przez służby specjalne. Teraz będzie to możliwe dzięki nowym instrumentom - wyjaśnił minister Orlando.

Resort sprawiedliwości w związku ze wzrostem zagrożenia postanowił zainwestować 15. milionów euro w celu wzmocnienia nadzoru systemów informatycznych. Zapowiedziano zarazem wyasygnowanie dalszych środków finansowych.

d26ufmu

To, co w ocenie szefa ministerstwa pozostaje pilnym i niezbędnym zadaniem, jest międzynarodowa współpraca w walce z terroryzmem. Zdaniem Orlando takie współdziałanie wewnątrz Unii Europejskiej pozostawia wiele do życzenia.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d26ufmu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ufmu
d26ufmu
Więcej tematów