Trwa ładowanie...
d2ai8f8
CHIP

Nadchodzi nowy Kinect dla Windowsa

Nowa wersja Kinecta, kompatybilna z systemem Windows będzie miała swoją premierę 15 lipca. Co prawda kontroler Microsoftu powstał z myślą o grach komputerowych, jednak bardzo szybko okazało się, że sprawdza się w zupełnie innych zastosowaniach. Microsoft docenił ten nieoczekiwany kierunek rozwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadchodzi nowy Kinect dla Windowsa
(chip.pl)
d2ai8f8

Nowy Kinect dla Windowsa zasadniczo będzie tym samym urządzeniem, które dołączane jest do konsoli Xbox One. Nowa wersja to o wiele dokładniejsze czujniki ruchu, kamera z rodzielczością 1080p, szersze pole widzenia i o wiele lepszy algorytm _ skeletal tracking - _technika analizy obiektów dających się opisać w kategoriach odpowiadających kształtowi ludzkiej sylwetki (rozbitej na składowe, takie jak korpus, kończyny głowa, etc).

Projektując nowego Kinecta, Microsoft wysłuchał także deweloperów, którzy prosili o mniejsze opóźnienia w działaniu urządzenia oraz lepsze 'śledzenie' pojedynczych palców. Pierwsza generacja Kinecta znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach - od sterowania ruchowego najwymyślniejszych instalacji, po medycynę, gdzie z Kinecta korzystają nie tylko chirurdzy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowe Lumie będą nazywać się…

d2ai8f8

Podziel się opinią

Share
d2ai8f8
d2ai8f8
Więcej tematów