Nadchodzi nowy Kinect dla Windowsa

Nadchodzi nowy Kinect dla Windowsa
Źródło zdjęć: © chip.pl

08.07.2014 08:53, aktual.: 08.07.2014 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa wersja Kinecta, kompatybilna z systemem Windows będzie miała swoją premierę 15 lipca. Co prawda kontroler Microsoftu powstał z myślą o grach komputerowych, jednak bardzo szybko okazało się, że sprawdza się w zupełnie innych zastosowaniach. Microsoft docenił ten nieoczekiwany kierunek rozwoju.

Nowy Kinect dla Windowsa zasadniczo będzie tym samym urządzeniem, które dołączane jest do konsoli Xbox One. Nowa wersja to o wiele dokładniejsze czujniki ruchu, kamera z rodzielczością 1080p, szersze pole widzenia i o wiele lepszy algorytm _ skeletal tracking - _technika analizy obiektów dających się opisać w kategoriach odpowiadających kształtowi ludzkiej sylwetki (rozbitej na składowe, takie jak korpus, kończyny głowa, etc).

Projektując nowego Kinecta, Microsoft wysłuchał także deweloperów, którzy prosili o mniejsze opóźnienia w działaniu urządzenia oraz lepsze 'śledzenie' pojedynczych palców. Pierwsza generacja Kinecta znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach - od sterowania ruchowego najwymyślniejszych instalacji, po medycynę, gdzie z Kinecta korzystają nie tylko chirurdzy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowe Lumie będą nazywać się…

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)