Trwa ładowanie...
d2gna01

Nadchodzi „Golem” - Uber dla komputerów

„Golem” to polski projekt, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zarabiać na udostępnianiu mocy obliczeniowej swoich komputerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nadchodzi „Golem” - Uber dla komputerów
(Golem.network)
d2gna01

Duża moc obliczeniowa komputerów jest potrzebna np. podczas tworzenia grafiki komputerowej. Twórca, który nie ma do dyspozycji potężnej serwerowni, musi albo płacić duże pieniądze za jej wynajęcie, albo męczyć się z wielogodzinnym renderowaniem scen na domowym komputerze. „Golem” ma być rozwiązaniem tego problemu. Będzie udostępniał chętnym moc obliczeniową wszystkich podłączonych do niego komputerów, co ma być tańsze od dotychczasowych rozwiązań.

Ideą projektu jest, aby moc „Golema” była dostępna dla każdego i w każdym momencie. Poprzez zdecentralizowaną strukturę (w sieci P2P, czyli bez centralnego serwera) wszyscy użytkownicy będą mieli taki sam dostęp do mocy obliczeniowej. Jak można się spodziewać po internetowym start-upie, wszelkie płatności będą realizowane za pomocą kryptowaluty. Twórcy „Golema”wierzą, że* jego moc może być wykorzystana w takich dziedzinach jak: grafika komputerowa, symulacje giełdy, kryptografia, badanie DNA czy poszukiwanie kosmitów.*
Jak się okazuje, wiele osób podziela ich przekonanie, ponieważ polski start-up zebrał potrzebne na realizację projektu 8 mln dolarów w 20 minut.

d2gna01

Podziel się opinią

Share
d2gna01
d2gna01
Więcej tematów