Nadchodzą dwa Windowsy w jednym?

Strona głównaNadchodzą dwa Windowsy w jednym?
01.07.2014 15:26
Nadchodzą dwa Windowsy w jednym?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Plotki o planach na połączenie obu konsumenckich systemów Microsoftu przeznaczonych dla procesorów ARM najprawdopodobniej są wiarygodne. Tak przynajmniej wynika ze źródeł niezawodnej blogerki Mary Jo Foley.

Plotki o planach połączenia obu konsumenckich systemów Microsoftu przeznaczonych dla procesorów ARM są najprawdopodobniej wiarygodne. Tak przynajmniej wynika ze źródeł niezawodnej blogerki Mary Jo Foley.

Według źródeł jednej z najbardziej cenionych blogerek zajmujących się Microsoftem, Windows RT i Windows Phone zostaną połączone w jeden system operacyjny. Owa fuzja ma być częścią serii aktualizacji dla wszystkich systemów operacyjnych Microsoftu, która jest nazywana mianem "Threshold".

"Duża" wersja systemu Windows również doczeka się istotnych zmian. Ów system ma się inteligentnie dopasowywać do urządzenia, na którym jest zainstalowany. Tradycyjne komputery będą serwowały swoim użytkownikom klasyczny Pulpit, a urządzenia hybrydowe zarówno Pulpit, jak i dotykowy interfejs, między którymi będą się przełączać w momencie podłączania i odłączania klawiatury. Natomiast urządzenia mobilne (smartfony i tablety, wykorzystujące system powstały z fuzji RT i Windows Phone) wyłącznie interfejs dotykowy.

Mobilny system Microsoftu będzie całkowicie pozbawiony Pulpitu, ale zachowa znaną z Windows RT możliwość pracy z kilkoma aplikacjami na ekranie równocześnie. Obecne mają też być znane z Windows Phone elementy takie, jak asystentka Cortana czy Centrum Akcji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak sprzedać 10 000 smartfonów w 1 sekundę?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)