MWC 2016: Wodoodporny CAT S60, jedyny smartfon z kamerą termowizyjną

Podczas targów MWC 2016 w Barcelonie, firma CAT zaprezentowała swój najnowszy flagowy model smartfona - S60. To pierwszy telefon z kamerą termowizyjną, oprócz tego może pracować pod wodą przez godzinę na głębokości do 5 metrów - żaden smartfon do tej pory nie pozwalał na działąnie w takich warunkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MWC 2016: Wodoodporny CAT S60, jedyny smartfon z kamerą termowizyjną
(Sebastian Kupski, Wirtualna Polska)

Podczas targów MWC 2016 w Barcelonie, firma CAT zaprezentowała swój najnowszy flagowy model smartfona - S60. To pierwszy telefon z kamerą termowizyjną, oprócz tego może pracować pod wodą przez godzinę na głębokości do 5 metrów - żaden smartfon do tej pory nie pozwalał na działanie w takich warunkach.

Po co komu kamera termowizyjna w smartfonie? CAT nie zajmuje się produkcją telefonów dla każdego. Jego produkty są ukierunkowane do bardzo konkretnych grup osób. Firma kojarzy się głównie z wyjątkowo wytrzymałymi smartfonami, które mają idealnie sprawować się w ciężkich warunkach pracy. Zwróćmy uwagę na fakt, że kamery termowizyjne same w sobie są horrendalnie drogie - za tego smartfona zapłacimy jedynie 60. dolarów, czyli około 2600 zł. Nie jest to absolutnie wygórowana cena, jak za taki sprzęt. Dzięki S60, użytkownik jest w stanie zlokalizować miejsce utraty ciepła w oknach czy drzwiach, występowanie wilgoci, braki w izolacji, zidentyfikować przegrzania urządzenia elektryczne czy obwody. Oprócz tego możliwym będzie ocenienie temperatury silnika na odległość przy wypadku, zlokalizowanie ludzi w przypadku wypadków, katastrof i wiele innych. Wszystko to widząc w kompletnej ciemności, przy mocnym zamgleniu/zadymieniu lub pod wodą.

(fot. Sebastian Kupski, Wirtualna Polska)
Podziel się

Kamera FLIR wizualizuje ciepło, które jest w stanie zarejestrować do ok. 3. metrów. Jak usłyszałem na stanowisku CAT-a w Barcelonie, zastosowań kamery termowizyjnej jest mnóstwo, i rzeczywiście - od medycyny, przez hydraulikę, budownictwo, w wymiarze prawa, w akcjach ratunkowych do np. badań. Przedstawiciel opowiadał także o hydrauliku, który mógłby szybko znaleźć przecieki, przypadkowej osobie, która chce się upewnić, że ktoś nie chowa się w ogrodzie czy za autem itp.

(fot. Sebastian Kupski, Wirtualna Polska)
Podziel się

Termowizja robi wrażenie. To naprawdę działa i rzeczywiście może wprowadzić wiele ułatwień nie tylko w pracy, ale też w codziennym użytkowaniu. CAT wygląda topornie, ale dzięki temu jest bardzo wytrzymałym smartfonem.

CAT S6. to niezwykle wytrzymałe i solidne urządzenie, jak na producenta przystało. Producent udziela gwarancji na upadki z wysokości 1,8 metra - nie ma możliwości, żeby urządzenie uległo uszkodzeniu. Wodoodporny, odporny na pył smartfon posiada 4,7-calowy jasny ekran, pokryty szkłem Gorilla Glass 4, reagujący na mokre dłonie i rękawice. Wyświetla on treści w rozdzielczości HD. Zdjęcia zrobimy aparatem głównym o rozdzielczości 13 MPix, natomiast z przodu umieszczono 5-megapikselową kamerkę. CAT S60 jest napędzany procesorem Snapdragon 617 (osiem rdzeni), posiada 32 GB pamięci wbudowanej i 3 GB pamięci RAM. Wszystko działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.
Z Barcelony, Sebastian Kupski

Zobacz także: Mobile World Congress 2017 - najważniejsze informacje

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.