Trwa ładowanie...
d3ho916

Mroźne zimy przestaną być takie straszne. Posłowie chcą, by samorządy dopłacały do ogrzewania

Elektryczne ogrzewanie generuje gigantyczne koszty, ale w starych budynkach to często jedyne wyjście. Nowe prawo ma ulżyć Polakom i przerzucić część kosztów na gminę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne ogrzewanie mieszkania może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie
Elektryczne ogrzewanie mieszkania może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie (Youtube.com, Fot: screen)
d3ho916

Kilka tysięcy złotych miesięcznie mogą sięgać rachunki za prąd w lokalach ogrzewanych energią elektryczną. Wkrótce jednak ich właściciele być może nie będą już musieli bać się nadejścia mrozów - zauważa "Rzeczpospolita".

Obecnie prawo nie pozwala, by samorządy pomagały finansowo mieszkańcom w opłacaniu rachunków. Posłowie z różnych ugrupowań chcą to jednak zmienić i złożyli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Chcą, by znalazły się w nim zapisy dające gminie wybór. Nie oznacza to więc, że każdy wniosek o wsparcie będzie rozpatrywany pozytywnie. Będzie to zależeć tylko od dobrej woli władz gminy.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Na nowe przepisy czekają przede wszystkim mieszkańcy starych niedocieplonych kamienic. W nich ogrzewanie elektryczne jest często jedynym wyjściem.

d3ho916

Jak informuje dziennik, powołując się na dane Eurostatu, Polska jest na 30. miejscu w Europie pod względem wydatków na ogrzewanie. Polacy wydają na ten cen 1/10 domowego budżetu. Gorzej jest tylko w Czechach i na Słowacji.

d3ho916

Podziel się opinią

Share

d3ho916

d3ho916
Więcej tematów