ycipk-3lr540

Mroźne zimy przestaną być takie straszne. Posłowie chcą, by samorządy dopłacały do ogrzewania

Elektryczne ogrzewanie generuje gigantyczne koszty, ale w starych budynkach to często jedyne wyjście. Nowe prawo ma ulżyć Polakom i przerzucić część kosztów na gminę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczne ogrzewanie mieszkania może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie
Elektryczne ogrzewanie mieszkania może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie (Youtube.com, Fot: screen)
ycipk-3lr540

Kilka tysięcy złotych miesięcznie mogą sięgać rachunki za prąd w lokalach ogrzewanych energią elektryczną. Wkrótce jednak ich właściciele być może nie będą już musieli bać się nadejścia mrozów - zauważa "Rzeczpospolita".

Obecnie prawo nie pozwala, by samorządy pomagały finansowo mieszkańcom w opłacaniu rachunków. Posłowie z różnych ugrupowań chcą to jednak zmienić i złożyli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Chcą, by znalazły się w nim zapisy dające gminie wybór. Nie oznacza to więc, że każdy wniosek o wsparcie będzie rozpatrywany pozytywnie. Będzie to zależeć tylko od dobrej woli władz gminy.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

ycipk-3lr540

Na nowe przepisy czekają przede wszystkim mieszkańcy starych niedocieplonych kamienic. W nich ogrzewanie elektryczne jest często jedynym wyjściem.

Jak informuje dziennik, powołując się na dane Eurostatu, Polska jest na 30. miejscu w Europie pod względem wydatków na ogrzewanie. Polacy wydają na ten cen 1/10 domowego budżetu. Gorzej jest tylko w Czechach i na Słowacji.

ycipk-3lr540
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3lr540

ycipk-3lr540
ycipk-3lr540