Trwa ładowanie...
d77akc7
d77akc7

Mozilla w tarapatach. Odchodzi połowa zarządu!

Trzech z sześciu członków zarządu Mozilli zrezygnowało ze swoich stanowisk. Powodem tej decyzji jest nowy prezes Mozilli - Brendan Eich, wokół którego burza medialna zdaje się nie mieć końca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d77akc7
 (fot. www.chip.pl)

Rezygnacje wpłynęły od dwóch byłych prezesów Mozilli, obecnego szefa AVG - Gary'ego Korvacsa, oraz Johne'a Lilly'ego. Zrezygnowała również Ellen Siminoff - prezes edukacyjnego startupu Shmoop.

Oficjalnym powodem rezygnacji wymienionych powyżej członków zarządu jest to, że według nich Eich nie poradzi sobie z rozwojem i popularyzacją mobilnego systemu Mozilli - Firefox OS oraz z rozwijaniem mobilnej wersji przeglądarki Firefoxa.

d77akc7

Obawy te są jak najbardziej uzasadnione. O ile Firefox jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, jeśli chodzi o komputery osobiste, o tyle udział rynkowy mobilnego Firefoxa wynosi mniej niż 0,1 proc. Dlatego też zarząd liczył na kogoś ze świeżym podejściem, który byłby w stanie odmienić ten stan rzeczy.

Oprócz tego Eich boryka się z problemami wizerunkowymi, które raczej nie zapewnią mu ogromnej popularności. Nawet sami pracownicy Mozilli otwarcie wyrażają swoją niechęć do nowego prezesa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mozilla w tarapatach. Odchodzi połowa zarządu!

d77akc7

Podziel się opinią

Share

d77akc7

d77akc7
Więcej tematów