Trwa ładowanie...
d1p794s
d1p794s

Mozilla w tarapatach. Odchodzi połowa zarządu!

Trzech z sześciu członków zarządu Mozilli zrezygnowało ze swoich stanowisk. Powodem tej decyzji jest nowy prezes Mozilli - Brendan Eich, wokół którego burza medialna zdaje się nie mieć końca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1p794s
(fot. www.chip.pl)
Podziel się

Rezygnacje wpłynęły od dwóch byłych prezesów Mozilli, obecnego szefa AVG - Gary'ego Korvacsa, oraz Johne'a Lilly'ego. Zrezygnowała również Ellen Siminoff - prezes edukacyjnego startupu Shmoop.

Oficjalnym powodem rezygnacji wymienionych powyżej członków zarządu jest to, że według nich Eich nie poradzi sobie z rozwojem i popularyzacją mobilnego systemu Mozilli - Firefox OS oraz z rozwijaniem mobilnej wersji przeglądarki Firefoxa.

d1p794s

Obawy te są jak najbardziej uzasadnione. O ile Firefox jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, jeśli chodzi o komputery osobiste, o tyle udział rynkowy mobilnego Firefoxa wynosi mniej niż 0,1 proc. Dlatego też zarząd liczył na kogoś ze świeżym podejściem, który byłby w stanie odmienić ten stan rzeczy.

Oprócz tego Eich boryka się z problemami wizerunkowymi, które raczej nie zapewnią mu ogromnej popularności. Nawet sami pracownicy Mozilli otwarcie wyrażają swoją niechęć do nowego prezesa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mozilla w tarapatach. Odchodzi połowa zarządu!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1p794s

d1p794s
d1p794s