Mozilla rozpoczyna prace nad nową przeglądarką internetową - Tofino

Najnowsze statystyki, jeśli chodzi o udział rynkowy przeglądarek internetowych nie pozostawiają żadnych złudzeń: Google Chrome w ostatnich miesiącach stał się najpopularniejszą przeglądarką internetową. Mozilla jednak nie daje za wygraną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mozilla rozpoczyna prace nad nową przeglądarką internetową - Tofino
(Materiały prasowe)

Spadek popularności Firefoxa zmusił jej producenta, Mozilla Corporation, do zastosowania nowej strategii. Tworzy nową przeglądarkę o nazwie Tofino . Nie wiemy jeszcze, czy nowy produkt Mozilli na dobre zastąpi Firefoxa, wiemy natomiast, że przeglądarka Tofino nie będzie korzystać z silnika Gecko . Zamiast tego Mozilla zdecydowała się na wykorzystanie silnika wymontowanego z przeglądarki Google'a - Chromium .

Jeśli liczycie na przetestowanie nowej przeglądarki Mozilli w najbliższych miesiącach, to mamy dla was złą wiadomość - Tofino nie zostanie wydane tak szybko. Po pierwsze Firefox nadal jest dość popularną przeglądarką i bez sensu byłoby "mnożyć byty". Po drugie Mozilla doskonale wie, że stworzenie funkcjonalnej przeglądarki trwa dość długo, a szansa na zrobienie dobrego, pierwszego wrażenia jest tylko jedna, dlatego też według nieoficjalnych informacji, Tofino zostanie wydane dopiero "w najbliższych latach".

Jak na razie nie wiemy, czym nowa przeglądarka Mozilli będzie różnić się od Firefoxa (oprócz silnika), mamy jednak nadzieję, że udostępni niebawem testową wersję dla deweloperów. Wówczas będziemy mogli powiedzieć coś więcej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **Chrome 50 nie dla użytkowników Winsows XP i Vista**

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.