Trwa ładowanie...
d2rrimr

Mógł stracić 100 zł. Tylko trzeźwy umysł go uchronił

Mężczyzna dostał prośbę od znajomego o przelanie 100 zł. Na szczęście zorientował się, że to nie znajomy, a przestępca.
Share
Przestępca prosi "tylko" o 100 zł, bo tyle łatwiej wyłudzić
Przestępca prosi "tylko" o 100 zł, bo tyle łatwiej wyłudzićŹródło: WP
d2rrimr

Metoda stara jak świat, ale okazuje się, że cały czas jest skuteczna. Użytkownik Facebookapochwalił się, jak przestępca próbował wyłudzić od niego pieniądze.

Zaczęło się tak samo, jak zawsze w takich przypadkach, znajomy odezwał się do niego na Messengerze i poprosił o przelanie 100 zł Blikiem.

  Facebook
Źródło: Facebook

Użytkownik na szczęście był świadomy i momentalnie zorientował się, że nie ma do czynienia ze znajomym, tylko z osobą, która przejęła jego konto. Wiedział też, co robić w takiej sytuacji, poprosił "znajomego", aby do niego zadzwonił, aby potwierdzić, że to faktycznie on.

d2rrimr

Przeczucie okazało się słuszne, przestępca nie odebrał, a 100 zł zostało w kieszeni właściciela. Jednak to, co najciekawsze przyszło później. Niedoszła ofiara kradzieży zapytała przestępcę, o szczegóły jego "pracy". Ten chętnie się podzielił.

  Facebook
Źródło: Facebook

Na początku wytłumaczył, jak przejmuje się konta na Facebooku. Sposoby są dwa. Pierwszy: korzysta się z wykradzionych baz danych z loginami i hasłami użytkowników do innych stron niż Facebook, wiele osób korzysta z tych samych haseł. Drugi: wysyła się linki z fałszywymi stronami do logowania do Facebookai w ten sposób przejmuje się dane.

  Facebook
Źródło: Facebook

Przestępca był też na tyle uprzejmy, że wytłumaczył, jak się zabezpieczyć przed tymi atakami. Należy stosować różne hasła na różnych stronach, korzystać z menedżera haseł oraz z weryfikacji dwuetapowej. To proste i sprawdzone sposoby uznawane za najlepsze przez branżę bezpieczeństwa internetowego.

  Facebook
Źródło: Facebook

Przestępca pochwali się też, ile dziennie zarabia. Okazuje się, że nawet 5 osób dziennie nabiera się i przelewa mu po 100 zł. Zaznaczył, że inni zarabiają znacznie więcej, ale też podejmują większe ryzyko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rrimr

Podziel się opinią

Share
d2rrimr
d2rrimr
Więcej tematów