Moda na tablety się kończy

Moda na tablety się kończy03.08.2016 04:27
Moda na tablety się kończy
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Firma IDC opublikowała wyniki swoich badań na temat ilości tabletów wprowadzonych na rynek w drugim kwartale bieżącego roku. Cóż, przechodząc do rzeczy: odnotowano 12,3-procentowy spadek?

W pierwszym kwartale bieżącego roku rynek tabletów skurczył się o 14,7 proc. W drugim, o kolejne 12,3 proc. Jak twierdzi firma IDC, spowodowane jest to dostrzeganiem przez użytkowników relatywnie niewielkiej użyteczności tego typu urządzeń.

Na rynku tabletów dominuje oczywiście system Android. 65 proc. urządzeń tego typu wprowadzonych na rynek wyposażonych było w system operacyjny Google'a. 26 proc. tabletów posiadało iOS na pokładzie, a 9 proc. Windows.

IDC komentuje, że wszystkie spadki są spowodowane pojawieniem się urządzeń hybrydowych. Przewiduje również, że nowe urządzenia z Androidem Nougat mogą stać się na rynku hybryd urządzeniami bardzo popularnymi.

Najwięcej tabletów wprowadził od kwietnia do czerwca na rynek Apple (10 mln - o 1 mln mniej niż w w analogicznym kwartale ubiegłego roku). Dużo większy spadek, bo aż 24,5-procentowy, odnotował Samsung. Kolejni producenci na liście to Lenovo i Huawei.

_ js _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Moda na tablety się kończy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)